تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15463
تاریخ انتشار: د, 1396/07/17 - 12:29
علی امدادی در جلسه بررسی طرح "سیماک" سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور گفت: این طرح در استان در مرحله آموزش و مقدماتی است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، علی امدادی مدیرکل اداره پست استان اردبیل در جلسه بررسی روند کاری و اداری طرح "سیماک" و جی نف gnf اظهار داشت: طرح سیماک( سازمان یکپارچه مدیریت املاک کشور) به منظور کاهش مراجعات اداری و پیشگیری از سوء استفاده های انجام شده در معاملات تقلبی املاک و زمین خواری این طرح تصویب و به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی گفت: در استان اردبیل طرح سیماک در مرحله آموزش و مقدماتی قرار دارد.

امدادی با بیان اینکه فاز اول این طرح در برخی از استان ها عملی شده است، افزود: 28 دستگاه دولتی در مقوله اسناد املاک دخیل هستند و گاهی از روند پرونده یک سند اطلاعات درستی در دست نیست، زیرا بطور دستی فرایند طی شده است بنابراین با اجرا ی طرح سیماک آخرین و دقیق ترین اطلاعات برای مراجعین در این طرح قابل ارائه بوده و جلوی پرونده های قضائی مدنی و حقوقی مربوط به جرایم املاک بطور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

وی طرح سیماک را مصوب و ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: سالانه نزدیک به 65 میلیون استعلامات میان دستگاهی در این باره صورت می گیرد که علاوه بر صرف هزینه سنگین وقت گیر بوده و بعضا هم نتایج مطلوبی هم بدست نمی دهد بنابراین با تجمیع اطلاعات در طرح "سیماک" یک سامانه جامع، کامل و دقیق پاسخگو خواهد بود و بجای طی فرانید 28 دستگاه دولتی در یک اداره و سامانه پاسخ جامع ارائه خواهد شد.

امدادی از عمده محاسن طرح ملی سیماک قابل دسترسی داشتن تمامی افراد در صورت دسترسی به نت دانست و افزود: افراد می توانند با وارد کردن مشخصات ملک از تمامی خدمات مورد نیاز مربوط بهره مند شوند.

مدیرکل پست استان اردبیل در ادامه و بخش دیگری از سخنان خود از عقد قرارداد همکاری ارائه خدمات اینرنتی با اپراتور تیباکس و بادپا خبر داد و گفت: این اپراتور ها در ارائه خدمات پستی اینرتنتی همکاری خواهند کرد.

وی در ادامه با گله مندی از متن نگارش مبهم و ناخوانا در قسمت مبدا و مقصد مرسولات پستی از شهروندان درخواست کرد: تنها گزینه دسترسی ماموران پستی به آدرس نوشته شده روی پاکت بوده و باید خوانا و با حوصله نوشته شود.

امدادی همچنین در ادامه از ادرات به جهت ارسال مرسولات پستی توسط بخش خصوصی انتقاد کرد و گفت: ادارات از خود پست محوری اجتناب کرده و کارهای پستی را از طریق اداره پست انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به گستردگی فعالیت های اداره پست و خدمات آن اظهار داشت: مردم اطلاعات زیادی با وظایف و خدمات پستی ندارند و نیاز است اشنایی بیشتری با فعالیت ها و خدمات این مجموعه داشته باشند.

این مسئول در بخش بعدی سخنان خود به خرید های اینترنتی کالاها اشاره کرد و گفت:  روزانه بطورو میانگین 500خرید اینترنتی و تحویل پستی صورت می گیرد و تعداد 150 مورد خرید اینترنتی کالا  به خارج از استان ارسال می شود.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر