تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15444
تاریخ انتشار: چ, 1396/07/12 - 17:24
معاون میراث فرهنگی اردبیل مطرح کرد/
صدور مجوز و حمایت از تبدیل هتل - آپارتمان به هتل
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: تغییر هتل آپارتمان به هتل به دلیل ایجاد ارزش افزوده در استان، مورد حمایت است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، عسگر سنگی با اشاره به بررسی طرح سرمایه گذاری تبدیل هتل- آپارتمان به هتل در شهر گردشگری سرعین، اجرای این طرح را در استان اردبیل ضروری دانست.

وی افزود: با توجه به تغییر سلیقه و نیاز گردشگران در سال های اخیر، هتل به مراتب بیشتر از هتل- آپارتمان مورد استقبال بوده و به همین دلیل اجرای این طرح در اردبیل دنبال می شود.

وی تاکید کرد: در راستای اجرای این مهم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان علاوه بر اعطای تسهیلات، به طرح های پیشنهادی مشاوره و کمک فنی رایگان ارائه می دهد.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: در جلسه اخیر کمیته فنی سرمایه گذاری استان این طرح مورد بررسی قرار گرفته و به دلیل ارزش افزوده و اقتصادی بودن طرح مورد استقبال است.

او با یادآوری بررسی سه طرح از اردبیل، یک طرح از خلخال، دو طرح از مشگین شهر و دو طرح از سرعین در جلسه کمیته فنی، اضافه کرد: تمامی طرح ها به غیر از یک مورد که در راستای اولویت های توسعه گردشگری استان نیست، مورد پذیرش قرار گرفت.

وی تاکیدکرد: بر اساس آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری 15 اولویت ایجاد تاسیسات گردشگری برای حوزه سرمایه گذاری و یک اولویت برای حوزه گردشگری در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این اولویت ها شامل احداث هتل، متل، مهمان پذیر، مراکز اقامتی خود پذیرایی، اقامتگاه های بوم گردی و اقامتگاه های سنتی، مراکز تفریحی و سرگرمی گردشگری و مجتمع ها، اردوگاه ها و محوطه های گردشگری است.

وی افزود: علاوه بر این ایجاد مراکز گردشگری سلامت، محیط ها و پارک های طبیعت گردی و گردشگری روستایی و عشایری، مراکز گردشگری ساحلی و دریایی، واحدهای پذیرایی و انواع غذاخوری های منفرد بین راهی موجود، تاسیسات اقامتی و پذیرایی واقع در مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی مورد تاکید است.

وی ادامه داد: راه اندازی و احداث واحدهای پذیرایی واقع در پایانه فرودگاه ها، پایانه های مسافر بری زمینی، برون شهری، دریایی و ریلی، واحدهای پذیرایی واقع در پایانه های مسافری مرزی کشور، سفره خانه های سنتی، مناطق نمونه گردشگری و دهکده های سلامت در اولویت ایجاد تاسیسات گردشگری واقع شده است.

او اضافه کرد: در حوزه گردشگری نیز ایجاد دفاتر یا شرکت های خدمات مسافرتی و جهانگردی در اولویت است.

این مسئول یادآور شد: هر طرح سرمایه گذاری در قالب اولویت های ذکر شده مورد حمایت بوده و به دلیل اهمیت اقتصادی آن با اولویت مورد بررسی قرار می گیرد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر