تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15442
تاریخ انتشار: چ, 1396/07/12 - 17:08
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد:
پیش بینی برداشت بیش از 80 هزار تن علوفه مرغوب
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد گفت:در سال زراعی جاری به میزان 8026هکتار از اراضی حاصلخیز شهرستان پارس‌آباد به زیر کشت یونجه رفته است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، علی اکبرحسنیان اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود از این میزان سطح زیرکشت 80260 تن علوفه مرغوب برداشت شود و علوفه تولیدی مغان جزء یکی از مرغوب‌ترین علوفه‌های کشور محسوب شده و به تمام نقاط کشور فرستاده می‌شود.

حسنیان یادآور شد: زراعت یونجه تاثیر بسزایی در امر برقراری تناوب زراعی و تولید پایدار و اصلاح ساختمان خاک و افزایش باروری و حاصلخیزی آن دارد که امید واریم با افزایش سطح زیر کشت این محصول بتوانیم در سالهای آتی ضمن افزایش میزان تولید گوشت قرمز و فرآوردهای لبنی برداریم.

حسنیان گفت: یونجه کشت شده در این شهرستان 1.5 برابر بیشتر از غلاتی مانند گندم و ذرت پروتئین دارد که حاوی اسیدهای آمینه حیاتی مانند ارژینین، لیزین، ترونین و تریبتوفان است و مکمل هر کمبود رژیم غذایی هستند.

این مسئول در پایان تصریح کرد: یونجه کشت شده در این شهرستان بسیار مورد توجه واحدهای دامداری و دامپروری قرار می‌گیرد به طوری که محصولات یونجه تولیدی این شهرستان به اقصی نقاط کشور نیز حمل و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر