تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15441
تاریخ انتشار: چ, 1396/07/12 - 10:52
اختصاصی/کارشناس پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل خبر داد
کاهش دما و احتمال بارش برف در نیر، سرعین و مشگین شهر/بیشترین بارش باران در بیله سوار
رسول همتی مسئول پيش بينی اداره کل هواشناسی استان اردبيل از تدام بارش ها تا امشب و کاهش دما و احتمال تبدیل باران به برف در نیر، سرعین و مشگین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، همتی کارشناس پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار ما درباره وضعیت جوی استان و مرکز اردبیل اظهار داشت: بارش باران از روز گذشته شروع شده و هنوز تداوم دارد؛ بیشترین بارش در شهرستان بیله سوار با 39 میلی متر تا این لحظه یعنی ساعت 9 و نیم را نشان می دهد کمترین بارش هم در ایستگاه فیروزآباد با 7 میلی متر تا این لحظه به ثبت رسیده است.

همتی بارش باران در شهرهای اردبیل را 27 میلی متر، مشگین شهر 36 میلی متر و نیر 35 میلی متر خواند و ادامه داد: آنچه که دوربین های نظارت جاده ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل نشان می دهد، بارش برف در ارتفاعات نواحی کوهستانی دیده می شود علاوه بر این در ارتفاعات گردنه سائین و اسالم کنار جاده برف نشسته است.

کارشناس وضعیت جوی استان در پاسخ به اینکه خودروهای ورودی به مبادی ورودی استان نیاز به حمل زنجیر چرخ دارند یا خیر گفت: کاهش دید برای رانندگان جاده ها به جهت بارش ها متصور بوده که نیاز به رعایت قوانین و احتیاط رانندگی دارد ضمن اینکه احتیاط حکم می کند زنجیر چرخ در خودرو به همراه داشته باشند.

این کارشناس پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل در پایان با بیان اینکه انتظار می رود بارش تا امشب ادامه داشته باشد؛ اضافه کرد: بارش ها در سطح استان ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود در روز پنج شنبه این سامانه از استان خارج گردد.

وی تصریح کرد: به جهت کاهش دما در شهرهای نیر -سرعین - مشگین احتمال تبدیل بارش باران به برف دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر