تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15436
تاریخ انتشار: س, 1396/07/11 - 13:14
مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان اردبيل گفت: سه ميليارد و 400 ميليون تومان تسهيلات كارگشايی در شش ماهه نخست سال‌جاری به دو هزار مددجوی اردبيلی پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، قدير حسن زاده، مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت  کمیته امداد استان اردبيل با اشاره به اينكه سه ميليارد و 400 ميليون تومان تسهيلات كارگشايي در نيمه نخست سال‌جاري به مددجويان تحت حمايت و افراد نيازمند پرداخت شده است، اظهار داشت: تسهيلات قرض الحسنه كارگشايي براي رفع مشكلات درماني، تعمير و مقاوم سازي مسكن، تأمين جهيزيه، تهيه لوازم اساسي منزل و ساير نيازهاي ضروري اقشار آسيب پذير پرداخت ‌مي‌شود تا وضعيت معيشتي آنها را بهبود بخشد.

وي با بيان اينكه يکی از راهکارهای مهم کمیته امداد براي حل مشکلات خانوار تحت حمایت و افراد نيازمند پرداخت وام کارگشایی به آنها است، افزود: دو هزار نفر از مددجويان واجد شرايط در نيمه نخست سالجاري از تسهيلات كارگشايي بهره‌مند شده‌اند كه اين امر موجب سرعت‌بخشي به رفع گرفتاري‌هاي آنها شده است.

حسن زاده با اشاره به اينكه با ترويج سنت‌هاي حسنه اسلامي به خصوص در زمينه قرض الحسنه تلاش داريم گام‌هاي بلندتري را در جهت دستگيري از فقرا و نيازمندان برداريم، بيان كرد: راه‌اندازي «صندوق امداد ولايت» يكي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي كميته امداد در عرصه ترويج فرهنگ قرض الحسنه و دستگيري از اقشار بي‌بضاعت جامعه است كه با ياري هر چه بيشتر خيران مي‌توانيم بخش قابل توجهي از مشكلات مددجويان را رفع كنيم.

مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت استان با بيان اينكه تا كنون هفت هزار خير با افتتاح حساب در اين صندوق به رفع مشكلات نيازمندان كمك كرده‌اند، گفت: خيران حدود سه ميليارد تومان در «صندوق امداد ولايت» سپرده‌گذاري كرده‌اند كه از اين طريق توانسته‌ايم با پرداخت تسهيلات كارگشايي، خودكفايي و وام محكومين بخش قابل توجهي از نيازهاي فقرا و مستمندان جامعه را برطرف كنيم.

وي با اشاره به اينكه 257 نفر از مددجويان با دريافت تسهيلات اشتغال و خودكفايي واردبازار كار شده‌اند، اعلام كرد: دو ميليارد و 800 ميليون تومان تسهيلات اشتغالزايي به مددجويان پرداخت شد تا آنها با تكيه بر استعدادهاي خود بتوانند شغل مورد نظرشان را ايجاد كنند.

حسن زاده با بيان اينكه دو نفر از محكومان مالي جرائم غيرعمد نيز با دريافت «وام محكومين» از زندان آزاد شده و به آغوش خانوار خود بازگشته‌اند، افزود: 18 ميليون تومان «وام محكومين» در اختيار زندانيان جرائم غيرعمد قرار گرفت تا آنها پس از آزادي از زندان گرمابخش كانون خانوار خود باشند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر