تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15430
تاریخ انتشار: د, 1396/07/10 - 11:45
جانباز و همرزم شهید باکری در دیدار با مسئولان کتابخانه اردبیل:
دفاع مقدس از جنس حماسه عاشورا بود
رزمنده ایثارگر «یاور اسماعیل نژاد» با بیان اینکه کتابخانه های عمومی، سنگری دیگر از سنگرهای عرصه دفاع مقدس است، گفت: جنگ فعلی استکبار علیه ما، جنگی فرهنگی است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، یاور اسماعیل نژاد جانباز دوران دفاع مقدس در مراسم تکریم کتابداران ایثارگر و عضو خانواده های معزز شهدا، جانبازان استان، کتابداران را سربازان فرهنگی نظام برشمرده و اظهار داشت: طلایه داران دفاع کشور در برابر تهاجم فرهنگی غرب، کتابداران، نویسندگان، شاعران، هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و کتاب هستند.

وی، افزود: دوران هشت سال دفاع مقدس را نمی توان در زمره جنگ های عصر حاضر طبقه بندی کرد چراکه دفاع ما در برابر لشگر بعثی عراق، دفاع مقدس و از جنس حماسه عاشورا بود.

این یادگار جبهه های نبرد حق علیه باطل، حضور جوانان کم سن و سال در عرصه دفاع را یادآور شده و افزود: آن چیزی که این جوانان را به عرصه دفاع کشاند، عشق به اسلام و ایران و تبعیت از نهضت عاشورا بود.

همرزم شهید مهدی و حمید باکری، نویسندگان، شاعران و هنرمندان را به تبیین جامع حماسه جوانان کشور در دوران دفاع مقدس فرا خوانده و ادامه داد: متأسفانه شاهد هستیم که بیشتر جنبه نظامی دوران دفاع مقدس مورد توجه قرار گرفته و از فضای عرفانی و عاشورایی این دوران کمتر سخن گفته شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تقارن این هفته با ایام سوگواری ماه محرم را فرصتی برای شناخت ارزشهای حسینی حاکم بر جبهه های نبرد در دفاع مقدس دانسته و اظهار داشت: جوانان کشور ما با تبعیت از رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و الگو قرا دادن ارزشهای حماسه عاشورا، همه معادلات نظامی جهان را زیر سئوال بردند.

دکتر رباب عزیزخانی، معرفی کتابهای حوزه دفاع مقدس و برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی با محوریت این کتابها و ایثارگران نویسنده را از وظایف کتابداران برشمرده و افزود: در همین راستا، شاهد برگزاری نشست کتاب خوان ویژه شعر دفاع و پایداری در شهرستان نیر و با حضور شاعران فعال در حوزه دفاع مقدس بودیم.

وی، وجود ایثارگران در بین کتابداران را مایه مباهات  دانسته و تصریح کرد: برای ما افتخار است که در سنگر دفاع از ارزشهای فرهنگی، همکاران ایثارگر و عضو خانواده ایثارگران را در کنار خود داریم.

قابل ذکر است که در پایان این مراسم، از 15 کتابدار ایثارگر یا عضو خانواده ایثارگران و نیز از محمود مهدوی و توران قربانی صادق از نویسندگان مطرح استان در حوزه دفاع مقدس تجلیل بعمل آمد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر