تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15409
تاریخ انتشار: چ, 1396/07/05 - 10:34
هفته دفاع مقدس در اردبیل با برنامه های متعددی همراه بود که با تجمیع خبر ها در یک نگاه و گزارش کلی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، به مناسبت هفته دفاع مقدس مسئولین سپاه ناحیه اردبیل از خانواده شهیدان ابراهیم و غلامحسین رمضانی دیدار و دلجویی کردند.
"شهید ابراهیم رمضانی در 23 بهمن سال 57 در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و شهید غلامحسین رمضانی در 26 اردیبهشت سال 61 در عملیات آزادسازی خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمده است". 

 

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس محفل شعری با عنوان شعر مقاومت و عاشورایی در محل حسینیه نمایشگاه رزمی - فرهنگی عملیات رمضان دور دریاچه شورابیل اردبیل برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از شعرا و نویسندگان شهرستان اردبیل برگزار شد، سرهنگ حسن دهقانی فرمانده سپاه ناحیه اردبیل با اشاره به نقش شعرا در انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت، گفت: شعرای ما باید در نقل واقعیت های عاشورا تلاش کنند و احساسات کاذب را از شعر خویش حذف کنند.
وی هفته دفاع مقدس را یادآور ایثارگری های رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس دانست و حاضران را به پیروی از سیره شهدا فراخواند.
در ادامه شاعران حاضر در محفل اشعاری را در وصف عاشورا و شهدای هشت سال دفاع مقدس خواندند.

 

 

همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالن اجتماعات اتاق اصناف اردبیل برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از  روسای اتحادیه های صنفی اتاق اصناف شهرستان اردبیل و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج اصناف اردبیل برگزار شد، سرهنگ حسن دهقانی فرمانده سپاه ناحیه اردبیل با اشاره به نقش اصناف و بازاریان در دوران هشت سال دفاع مقدس، گفت: در دوران جنگ هشت ساله دفاع مقدس اصناف و بازاریان همپای ملت ایران با جمع آوری و ارسال کمک های مردمی به جبهه های حق علیه باطل نقش خود را به خوبی کردند.

وی هفته دفاع مقدس را یادآور ایثارگری های رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس دانست و بر پیروی از سیره شهدا تاکید کرد.

 

به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس جمعی از مسئولین سپاه ناحیه اردبیل از رزمنده مدافع حرم سردار حاج رحیم نوعی اقدم دیدار کردند.
در این دیدار حجت الاسلام حسین نوری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه اردبیل با بیان اینکه آزادی سوریه از دست تروریست های داعش مدیون ایثارگری های مدافعان حرم است، گفت: شهدای مدافع حرم مظلومانه به دست تروریست های تکفیری داعش به شهادت رسیدند و با گذشتن از خانواده خویش به جهانیان ثابت کردند علم قیام امام حسین (ع) هیچگاه بر زمین نمانده است و مدافعان حرم امروز پرچمداران واقعی امام حسین (ع) هستند.

وی محوری ترین بحث بصیرت را دشمن شناسی بیان کرد و افزود: این هنر مدافعان حرم بود که به ندای رهبر خویش لبیک گفته و در دفاع از حریم آل الله جانفشانی کردند و هر چقدر هنر در تربیت بکار گرفته شود اثرگذاری اش بیشتر خواهد بود.

 

 

به مناسبت هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری حضرت امام حسین (ع)، تیم پزشکی بسیج سازندگی سپاه ناحیه اردبیل در قالب طرح شهید محسن حججی در محله محروم مهرآباد اردبیل حضور یافته و برای اهالی این محله خدمات رسانی کردند.

سرهنگ جواد نوحی مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه اردبیل هدف از این برنامه را محرومیت زدایی و خدمات رسانی به اهالی مناطق محروم دانست و گفت: تا پایان آبان ماه امسال تیم پزشکی بسیج سازندگی سپاه ناحیه اردبیل در قالب طرح شهید مدافع حرم محسن حججی به بیش از 13 منطقه و روستاهای محروم اردبیل خدمات رسانی خواهد کرد.

 

همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری حضرت امام حسین (ع)، تیم پزشکی بسیج سازندگی سپاه ناحیه اردبیل در قالب طرح شهید محسن حججی در محله محروم مهرآباد اردبیل حضور یافته و برای اهالی این محله خدمات رسانی شد.
سرهنگ جواد نوحی مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه اردبیل هدف از این برنامه را محرومیت زدایی و خدمات رسانی به اهالی مناطق محروم دانست و گفت: تا پایان آبان ماه امسال تیم پزشکی بسیج سازندگی سپاه ناحیه اردبیل در قالب طرح شهید مدافع حرم محسن حججی به بیش از 13 منطقه و روستاهای محروم اردبیل خدمات رسانی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر