تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15369
تاریخ انتشار: چ, 1396/06/29 - 17:17
مدیرکل آموزش پرورش استان اردبیل در نشست خبری با خبرنگاران گفت: تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید فراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، احمد ناصری در جمع خبرنگاران و در نشست خبری از ورود 21 هزار و 310 دانش آموز کلاس اول ابتدایی به مدارس استان و ثبت نام 17 هزار پیش دبستان ثبت نام خبر داد و اظهار داشت: آموزش و پرورش استان طی سال گذشته در حوزه های علمی،آموزشی، تربیت بدنی، توسعه عمرانی و خدمات رفاهی نتایج خوبی کسب کرده است.

ناصری در ادامه از کسب رتبه برتر مجموعه مدیریت خود در بین سایر دستگاه های استان خبر داد و افزود: در ارزیابی عملکردهای عمومی و اختصاصی  ادارات و دستگاه ها؛ آموزش و پرورش با کسب 1908 امتیاز از مجموع 2 هزار امتیاز با صعود و رشد 28 پله ای نسبت به ماقبل سال گذشته رتبه برتر را کسب کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه استاندار و نماینده ولی فقیه در استان در سال گذشته از وضعیت نامناسب قبولی و کسب رتبه های کنکور ابراز نارضایتی داشتند، ادامه داد: به دنبال این نتایج در سالهای گذشته، مشکلات احصاء شد و دیگر اقدمات جنبی موجب موفقیت هایی در کنکور سال جاری شد.

وی در ادامه از تلاش برای چاپ عکس پل معلق در کتاب حسابان پایه 11 خبر داد و گفت:  بدون صرف هزینه ای این اقدام در راستای معرفی گردشگری استان و مشگین شهر برداشته شد.

ناصری گفت: در سال تحصلی 96-97 پروژه مهر شامل تمامی اقدمات برای آغاز سال تحصیلی استارت خورده که در آن 3395 مدرسه در استان آماده هستند تا 12 هزار و 700 کلاس درس را به روی دانش آموزان بگشایند.

ناصری جمعیت دانش اموزی استان را 230 هزار نفر خواند و افزود: این آمار به همراه پیش دبستانی ها بوده و تاکنون 209 هزار نفر ثبت نام کرده اند.

وی از آمادگی و شور و نشاط بیش از 19 هزار از عوامل مجموعه آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید خبر داد و یادآور شد: تعداد 7 کارگروه تخصصی قبل از شروع مدارس شکل گرفته که وظایف آنها ایجاد هماهنگی و ارائه خدمات لازم در شروع سال تحصیلی جدید بوده، با این اولویت که اولین قدم آن ساماندهی فضای آموزشی، بهسازی، توسعه و مرمت مراکز تحصیلی بوده است.

مدیرکل اداره اموزش و پرورش استان اردبیل در ادامه از اختصاص اعتبارات این مجموعه خبر داد و تصریح کرد: مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی چشمگیر بوده است.

ناصری در ادامه از خارج شدن تجهیزات فرسوده و اسقاطی مدارس از رده خبر داد و گفت: تجهیزات جدید با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان در مدارس مستقر شده است.

این مسئول در ادامه از بهره برداری 14 الی 18 ساختمان مدارس در استان خبر داد و گفت: تعدادی از این ساختمانها تکمیل و مابقی نیز با سرعت گرفتن اجرایی کار تکمیل خواهد شد.

احمد ناصری در بخش مهم و دیگری از سخنان خود درباره سیستم گرمایشی مدارس در آستانه فصل سرما اظهار کرد:  تا به امروز 55 درصد از سیستم گرمایشی مراکز و ساختمانها استاندارد سازی شده و تا شروع فصل سرما مابقی مراکز تجهیزو استاندارد سازی خواهد شد.

او در ادامه، ثبت نام مقاطع تحصیلی اول ابتدایی- هفتم و دهم را دارای حساسیت بالا دانست و گفت:  برای این سه مقطع تحصیلی حضور والدین در مدارس و ثبت نام تاکید شده است.

ناصری از ثبت نام 16 هزار و 200 دانش آموز پایه دهم بدون حاشیه و مشکل خبر داد و گفت: با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی دانش آموزان رشته مورد نظر را انتخاب و ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه همه ساله درخواست هایی از سوی شاغلین آموزش و پرورش برای انتقال ارائه می شود گفت: رسیدگی به این موضوع امسال موفقیت آمیز بود و 10 الی 12 درصد درخواست ها عملی شد.

او با اشاره به آمار 9 هزار نفری بازنشستگان در سال جاری گفت: با بازنشست شدن این تعداد از پرسنل یاد شده، تعداد بازنشستگان امسال به 14 هزار نفر خواهد رسید که نیروی جدید جذب شده از راه؛ حق التدریس- آزمون و دانشگاه فرهنگیان جایگزین خواهد شد.

ناصری در ادامه از واریز یک میلیارد تومان سرانه مدارس در سال جاری به حساب مدارس روستاها و مناطق حاشیه خبر داد و گفت: تمام بدهی های سال گذشته صفر شده است.

وی در ادامه نشست خبری با خبرنگاران در خانه معلم، به ارائه خدماتی چون بیمه- تسهیلات مالی -خدمات رفاهی -تعاونی های مصرف به کارکنان اشاره و عنوان کرد: مراکز آموزش رفاهی در برخی از شهرستان ها راه اندازی شد و سه مورد دیگر در شهرستان های استان بزودی راه اندازی خواهد شد.

احمد ناصری از آغاز ارائه خدمات درمانگاه فرهنگیان از برج یک مهر خبر داد و گفت:  علاوه بر آن مرکزی برای اسکان بیماران صعب العلاج آموزش و پرورش ایجاد شده تا بدون دغدغه اسکان به دنبال درمان بیمار خود بپردازند.

وی از طرح مدرسه سازی در شهرهای دارای مدارس دو نوبته سخن به میان آورد و گفت: در کنار اعتبارات دولتی مشارکت و حمایت های خیرین بسیار راهگشا بوده است طوری که این مشارکت 96 درصد رشد را نشان می دهد.

مدیر کل اموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود از کسب رتبه های زیر 1000 تعداد 50 کنکوری و زیر 100 تعداد 6کنکوری از استان اردبیل خبر داد و اظهار داشت: از مجموع 24 هزار و 400 پشت کنکوری 18200 نفر پشت کنکوری ها به سنوات گذشته و تنها 6200 نفر از دانش آموزان شرکت کننده در آزمون سراسری در سال پایان تحصیلی قرار داشته اند بنابراین مشکلات عدم کسب موفقیت و پشت کنکوری های سنوات گذشته را نباید با سال آخری ها در یک کفه ترازو گذاشت و معیار سنجش و میزان موفقیت آموزش و پرورش در کنکور را باید با تعداد شرکت کننده سال آخر و کیفیت آموزش آن سنجید.

این مدیر کل با اشاره به برخی از استان ها که رتبه های اول و برتر تعداد قبول شدگان کنکور را همه ساله بخود اختصاص می دهند تصریح کرد: مسلماً استانی که تعداد دانشگاه های روزانه آن 11 مورد بوده و ظرفیت بسیار بالایی برای جذب دانشجو دارد بیشتر پشت کنکوری ها موفق به راهیابی برای دانشگاه خواهند شد بنابراین کسب رتبه برتر دور از انتظار نیست اما در استان اردبیل متاسفانه فقط یک دانشگاه روزانه و سراسری وجود دارد که پاسخ گوی ظرفیت پشت کنکوری ها نیست.

در ادامه ورودی معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش یکی از برنامه های این اداره را توسعه عادلانه در یادگیری درسی عنوان کرد و گفت: با برگزاری کلاس های تقویتی و تیز هوشی در مدارس دولتی بهانه ای برای حضور در کلاس های خصوصی وجود ندارد و این عدالت در یادگیری تمهید شده است.

وی در ادامه از ثبت نام 64 بازمانده قطعی از تحصیل طی سال قبل خبر داد و برای ثبت نام و یاری چنین افرادی در صورت وجود اعلام آمادگی کرد.

همچنین کافی مسئول امور فرهنگی و معاونت تربیتی آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی از عدم وجود گزارشی مبنی بر وجود بازی نهنگ ( بازی خون ریزی) در مدارس استان خبر داد و تصریح کرد: با مشارکت والدین و خانواده ها از خانه تا مدرسه می توانیم از آسیب های احتمالی در محیط مدارس پیشگیری کنیم.

گفتنی است در این نشست خبری معاونین و روسای نواحی آموزش و پرورش حضور داشتند و به سوالات حوزه خود پاسخ گفتند.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر