تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15352
تاریخ انتشار: ي, 1396/06/26 - 09:59
شنیده‌ها حاکسیت که برخی دستگاههای مسئول در مکاتباتی مصلحت اندیشانه، خواستار پرهیز دیگر دستگاههای ذیمدخل در حوزه سلامت و بهداشت درباره این موضوع شده اند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، تلفات پیاپی ماهیان در پشت سد یامچی اردبیل به عنوان تامین کننده آب شرب اردبیل همواره فعالان محیط زیست و نیز شهروندان را به دلیل عوارض و بیماری های ناشی از آن نگران کرده است.
اما در این میان نگرانی مردم وقتی بیشتر می شود که برخی دستگاههای مسئول در این باره از توضیح قانع کننده به مردم طفره رفته و بر ابهامات و تردیدها دامن می زنند.
صادق صالحی مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل اخیراً گفته است که نتایج آزمایشها نشان می‌دهد دلیل اصلی مرگ ماهیان یامچی، بیماری باکتریایی است و برخی اظهار نظرها مبنی بر ویروسی بودن علت تلفات صحیح نیست.
صرفنظر از منشاً اصلی تلفات ماهیان، آنچه که امروزه نگرانی مردم را مضاعف کرده است، انتقال احتمالی یک نوع بیماری مشترک بین ماهیان مرده در یامچی و انسان است که سلامت مصرف کنندگان آب آشامیدنی(گوارش) در اردبیل را مورد تهدید قرار می دهد.
شنیده ها حاکسیت که برخی دستگاههای مسئول در مکاتباتی مصلحت اندیشانه، خواستار آن شده اند که از هرگونه اظهارنظر توسط دیگر دستگاههای ذیمدخل در حوزه سلامت و بهداشت درباره این موضوع به طور جدی خودداری شود.
انتظار براین است که دستگاههای مسئول در حوزه درمان و آب آشامیدنی و دیگر مسئولان امر با شفاف سازی درباره موضوع این گزارش، نگرانی مردم را کاسته و بیش از پیش برای ارتقای سلامت مردم تلاش کنند.

منبع:سبلان ما

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر