تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15194
تاریخ انتشار: د, 1396/05/23 - 13:15
نماینده مردم اردبیل در مجلس از بی توجهی دولت به مطالبات استان اردبیل انتقاد کرد و افزود: بجز عنایت رهبری در ایجاد سد خدافرین دولت طرح بخصوصی در این استان نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران و نماینده مردم شهرهای اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص وعده جدید عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نسبت به راه اهن اردبیل و بی توجهی های سنوات گذشته اظهار داشت: قبل از معرفی کابینه توسط رئیس جمهور، در وزارت راه و شهرسازی جلسه ای با حضور مجید خدابخش استاندار اردبیل و مجمع نمایندگان استان اردبیل برگزار شد.

صدیف بدری تاکید کرد: همانطور که در این جلسه هم مطرح شد، چنانچه وزیر معرفی شده انتظار حمایت و همراهی نمایندگان استان اردبیل را در مسئولیت بعدی و کسب آرای لازم از مجلس دارد، باید انتظارات بحق مردم استان از حمل و نقل ریلی را برآورده سازد.

وی با اشاره به اینکه در این مدت پیشرفت بودجه راه آهن به نسبت قبل بهتر شده افزود: حدودا مبلغ 250 تا 300 میلیارد تومان توسط کمیسیون عمران و به پیشنهاد دولت از محل بازار سرمایه تامین خواهد شد و دلیل رقم حدودی نیز ثابت و دقیق نبودن بازار سرمایه است.

وی گفت: عملکرد بودجه راه آهن اردبیل سال 95 مبلغ 28 میلیارد تومان بود که اعتبار تخصیص یافته به 47 و نیم میلیارد تومان افزایش یافت و بخشی از طلب پیمانکار پرداخت شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اکنون ساخت پل های راه آهن توسط پیمانکار پیشرفت خوبی دارد اظهار داشت: نواقصات اخیر راه آهن اردبیل به آگهی و مزایده گذاشته شد.

وی با گله از دولت قبلی تصریح کرد: در باره بزرگ راه ها و آزاد راه ها به وزرات راه و شهرسازی دستور جدی داده شد.

او گفت: بطور جدی به عملکرد دولت در حمل و نقل ریلی دولت انتقاد و اعتراض داریم و عملکرد خوبی در استان نداشته است.

صدیف بدری تصریح کرد: به جز عنایت مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی در ایجاد سد خدافرین طرح مهم آنچنانی دولت در استان نداشته است.

بدری با اذعان به اینکه در نظام بهره برداری از سد نیز اراضی زراعی مردم که زمین های اجدادیشان بوده و در مسیر سد قرار گرفته مشکل جدی داریم گفت: این اراضی حق مردم و شغل و معیشت مردم محسوب می شود و در این باره چالش جدی وجود دارد.

وی عنوان کرد: اینگونه نیست که وعده هایی از سوی وزرا داده شود و بعد به فراموشی سپرده شده و یا بدقولی شود بلکه مجمع نمایندگان استان بطور جدی پیگیر مطالبات خواهند بود.

صدیف بدری در پایان تاکید کرد: اولویت اساسی در رای گیری انتخاب وزرا مسائل استانی خواهد بود و چنانچه قول 100درصدی داده نشود و انتظار نمایندگان برآورده نشود حمایت های فعلی و بعدی نمایندگان را به همراه نخواهد داشت.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر