تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15175
تاریخ انتشار: چ, 1396/05/18 - 13:45
نماینده ولی فقیه در استان گفت: یکی از مشکلات حوزه رسانه، بحث اقتصادی است و باید جایگاه اقتصادی اهالی رسانه تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام به نقل از سبلان‌ما آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان در جمع خبرنگاران با اشاره به وظیفه خطیر اهالی قلم و رسانه در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ..، اظهار کرد: خبرنگاران امین مردم هستند و انتظار می رود به دور از هرگونه حب و بغض سیاسی، وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی با اشاره به معضلات فرهنگی در جامعه اظهار کرد: وظیفه اهالی رسانه است که اصول و فرامین دینی را تبیین کنند.

آیت الله عاملی یکی از مشکلات حوزه خبری را عدم استقلال رسانه‌ها عنوان کرد و افزود: از عوامل اصلی پیشرفت کشورهای مترقی دنیا، آزادی رسانه هاست و لازم است در جامعه ما نیز مقدمات این کار فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان مشکلات اقتصادی را از دیگر بحران های پیش روی خبرنگاران عنوان کرد و افزود: یکی از اساسی ترین مشکلات حوزه رسانه، بحث اقتصادی است و ضرورت دارد جایگاه اقتصادی اهالی رسانه تامین شود.

وی اظهار کرد: بسیاری از خبرنگاران ما دستمزدی بسیار اندک دارند؛ بطوریکه نمی توانند با آن درآمد حداقل های زندگی را نیز تامین کنند.

آیت الله عاملی تصریح کرد: البته در این خصوص مکاتبات متعددی با مسئولان کشوری انجام شده که انتظار داریم اقداماتی مناسبی در این باره صورت گیرد.

 امام جمعه اردبیل در پایان با اشاره به اهمیت و ارزش  ولایت فقیه گفت: خبرنگاران خط مقدم عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی هستند که باید همواره دغدغه نظام و انقلاب را به عنوان یک خبرنگار انقلابی داشته باشند.

تربیت نیروهای تخصصی در حوزه رسانه اولویت‌ مهم سازمان بسیج رسانه استان اردبیل است

ایمانعلی لطفی رئیس سازمان بسیج رسانه استان اردبیل در دیدار فعالان حوزه رسانه با امام جمعه اردبیل گفت :تربیت نیروهای تخصصی در حوزه رسانه اولویت‌ مهم  این سازمان بوده  که این کار با برنامه‌ریزی‌ در حال انجام  است و در این راستا دوره‌های تخصصی  و حرفه ای خبرنگاری در اردبیل برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: توصیه‌های سال گذشته امام جمعه اردبیل به خبرنگاران مبنای کار قرار گرفته و  اقدامات اساسی در این خصوص انجام شده است.

لطفی  افزود: برنامه‌ریزی بسیار خوبی در حوزه بصیرت و آینده‌نگری رسانه‌ها در استان اردبیل انجام شده و درصدد کیفی کردن محتویات رسانه ها با برگزاری دوره‌های تخصصی هستیم .

وی با بیان اینکه  از راحت‌طلبی و کپی کردن باید خودداری کرد،گفت:  راه‌اندازی اتاق فکر اندیشه‌ورزان در اردبیل و فعالیت انجمن تحلیل و برگزاری جشنواره می‌تواند در بالا بردن سواد رسانه موثر باشد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر