تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15164
تاریخ انتشار: ي, 1396/05/15 - 12:52
فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه تامین امنیت روانی و نظام عمومی جامعه را بدون حضور رسانه ها غیرممکن و بی معنی دانست.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، مراسم تجلیل از اصحاب رسانه استان اردبیل صبح امروز در سالن جلسات ستاد فرماندهی نیروی انتظامی و با حضور سیدناصر اسحاقی مدیرکل ارشاد اسلامی حجت الاسلام مهدی ستوده رئیس سازمان تبلیغات اسلامی معاونت اخبار و اطلاعات سیمای مرکز استان علی فهیمی و با حضور برخی از خبرنگاران و مدیران مسئول رسانه ها و مطبوعات برگزار شد.

 

سردار حسین عبدی فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل خبرنگاران و رسانه ها را چشم بینا، گوش شنوا، زبان گویای ملت و بازوان کمکی نهادها و دستگاه ها اجرایی دانست و افزود: در حوزه پلیس نیاز به همکاری تنگاتنگ با رسانه ها حس می شود.

وی گفت: برخلاف گذشته که فضای اطلاع رسانی به دلیل نقص امکانات غبار آلود بود اما اکنون در کمترین زمان ممکن اخبار و رویدادها اطلاع رسانی می شود و مردم اخبار موثق را از این رسانه ها دریافت می کنند.

سردار عبدی با قدردانی از همکاری و تعالی فرهنگی استان از سوی رسانه ها در چهارشنبه سوری آخر سال گفت: صدا و سیما و رسانه ها اخبار رسمی و موثق را بموقع اطلاع رسانی کرند و امنیت روانی جامعه را در آرامش نگه داشتند.

عبدی با بیان اینکه در پرونده قتل آتنا نیروی انتظامی با حساسیت و کارشناسی پیش رفته بود که جای تمجید دارد با این حال در این پرونده خاص اطلاع رسانی خوب پیش نمی رفت بلکه به سمت اشوب و شلوغی هدایت می شد.

وی با تاکید بر اینکه پلیس منهای رسانه پیشروی تک بعدی بیش نخواهد بود تصریح کرد:  یکی از رسالت نیروی انتظامی تامین امنیت روانی و نظم و امنیت عمومی جامعه بوده که تعامل با رسانه ها و همراهی آنان نقش تعیین کننده دارد.

عبدی بر ارتباط صمیمی و مستمر با رسانه ها را ازسوی معاونت ها و روابط عمومی مورد تاکید قرار داد و گفت: تامین امنیت بدون تعامل با رسانه ها بی معنی خواهد بود.

سردار عبدی در ادامه با پیشنهاد موسی زاده مدیرمسئول خبرگزاری ایرنا در استان مبنی بر برگزاری جلسه تعامل با رسانه ها در هر 15 روز یا یک ماه یک بار موافقت خود را اعلام کرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل در ادامه با ارائه گزارش کوتاه از جرایم کشف شده و اقدامات پلیس افزود: سال گذشته 16 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر از نوع سنتی و صنعتی ثبت شد و در 4 ماه اول سال جاری نیز 12 ونیم درصد افزایش یافته که این نشان می دهد باوجود مبارزه بی امان همچنان مواد وارد کشور می شود و فعالیت کارشناسی پلیس نیز افزایش یافته است.

وی در حوزه پلیسراه و راهور نیز گفت:  در سال 95 فوتی ناشی از تصادفات درون شهری و برون شهری 9 درصد کاهش یافته بود.در سال جاری نیز به نسبت مدت مشابه سال گذشته 48 درصد کاهش فوتی ثبت شده است.

وی فوتی ناشی از تصادف برون شهری در 4 ماه اول سال جاری را 27 درصد کاهش عنوان کرد گفت: سال گذشته 55 نفر و امسال 40 نفر فوت کرده اند.

عبدی 80 درصد تصادفات منجر به فوت را عامل انسانی ارزیابی کرد.فوتی های درون شهر از 26 فوتی به 11 نفر کاهش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل افزایش امار نزاع و درگیری و جرایم سایبری را مورد تاکید و توجه قرار داد و افزود:  متاسفانه استانه تحمل پایین بوده و نیاز به اقدامات فرهنگی دارد. در جرایم سایبری هتک حیثیت، کلاه برداری اینترنتی و برداشت غیر مجاز به ترتیب فراوانی بیشتری دارند.

وی در پایان استان اردبیل رادر مقایسه با آمار جرایم سایر استانها بویژه در جرایم خشن مانند گروگان گیری و اقدام مسلحانه از استان ها امن و پاک برشمرد.

 

در ادامه این مراسم که به مناسبت 17 مرداد سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز خبرنگار برگزار شد؛ حجت الاسلام مهدی ستوده اظهار داشت:  عرصه خبرنگاری عرصه سخت و دشوار بوده بویژه اینکه در عصر انفجار اطلاعات باید اخبار موثق و رسمی را اطلاع رسانی کنند.

وی گفت: امروز فضای مجازی مهمترین رکن اطلاع رسانی بوده و بالاترین کاربر را بخود جذب کرده است.

در ادامه سید ناصر اسحاقی با قدردانی از اقدام نیروی انتظامی در برگزاری این مراسم اظهار داشت: رسانه ها بازوی نظارتی بازرسی و کمکی دستگاها  بوده و همراهی دستگاهها با رسانه سبب تنویر افکار عمومی در کمترین زمان می شود.

مدیرکل ارشاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه یکی از وظایف مهم و خطیر اجتماعی و ایجاد امنیت توسط نیروی انتظامی موضوع پیشگیری بوده که رسانه ها حرف اول را در این باره می زنند بنابراین لزوم تعامل بیش از پیش لازم است.

اسحاقی جایگاه رفیع اصحاب قلم مطبوعات و خبرنگاران را در قانون اساسی یادآور شد و افزود: قانون این صنف را نه بصورت فردی و شخصی بلکه اتهام او را در هیئت منصفه قابل بررسی می داند و در کنار رسیدگی به اتهامات سیاسی فعالان سیاسی قرار داده است که نشان از ارزش گذاری و جایگاه والا است.

در این جلسه علی نور علیپور مدیرعامل خانه مطبوعات استان اردبیل نیز با ارائه گزارشی کوتاه از تعداد خبرنگاران اصلی، افتخاری و آمار نشریات خبرگزاری، پایگاه های خبری و تحلیلی از برگزاری مراسم ویژه تجلیل از خبرنگاران در روز خبرنگار، 17 مرداد در سالن مخابرات با حضور و سخنرانی استاندار اردبیل خبر داد.

گفتنی است در پایان این مراسم از برخی از مدیران مسئول، خبرنگاران و فعالان رسانه ای خبرگزاری ها- پایگاه های خبری، تحلیلی و مطبوعات از جمله پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام اردبیل با هداء لوحی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر