تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15133
تاریخ انتشار: ش, 1396/05/07 - 13:18
مدیرکل دادگستری استان اردبیل از تکمیل بخش جنایی پرونده قتل آتنا و رسیدگی قریب الوقوع به صدور کیفر خواست آن در شعبه یک تجدید نظر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، حجت الاسلام علی قاصدی مدیرکل دادگستری استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار ما در باره آخرین قلم فرسایی و تحقیقات و مراحل پرونده جنایی اسماعیل جعفرزاده قاتل آتنا اصلاKی که به چند قتل دیگر اعتراف کرده است؛ در پاسخ به این سوال که در صورت صدور حکم اعدام به قاتل در پرونده آتنا، تادیه نصف دیه مرد (قاتل) و پرداخت آن به قاتل چه خواهد شد؟ و نیز آخرین اقدامات و مراحل پرونده به کجا رسیده است، اظهار داشت: پرونده آتنا اصلانی تکمیل شده و در شرف انتقال به مرکز استان برای رسیدگی به صدور کیفر خواست و تشکیل دادگاه قرار دارد.

در خصوص دیگر پرونده های موضوعات مطروحه جنایی نیز، مسائلی مطرح هست که وی می تواند در آن مظنون باشد و این پرونده ها در تحقیقات مقدماتی بوده و احتمالاً دلایلی هم در جهت انتصاب به وی بدست بیاید که این بخش در تحقیقات مقدماتی است، ولی در خصوص پرونده قتل آتنا اصلانی، پرونده تشکیل و تکمیل شده است و بزودی به شعبه یک تجدید نظر دادگستری استان اردبیل ارجاع و محاکمه خواهد شد.

مدیرکل دادگستری استان اردبیل درباره فرض و بحث تامین نصف دیه مرد (قاتل) تصریح کرد: هنوز نمی توان در این باره بحث کرد، زیرا نوع اتهام باید مشخص شود که آیا باید قصاص شود؟، یا اگر اتهام تجاوز به عنف بعد از انجام محاکمات اثبات شود در اینصورت نوع مجازات و عندلزوم ضرورت تامین دیه مطرح نخواهد بود.

حجت الاسلام قاصدی درباره ارجاع دو پرونده قتل از شمال به استان اردبیل و احتمال دست داشتن قاتل آتنا اصلانی دراین پرونده آن را از اساس تکذیب کرد و گفت: ارجاع دو پرونده نیابتی از شمال کشور به اردبیل مطرح نیست.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر