تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 14919
تاریخ انتشار: ش, 1396/04/03 - 12:23
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل؛
با عسل فروشان کنار جاده برخورد می شود
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از برخورد جدی با فروشندگان عسل در حاشیه جاده های استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، بهلول تکلوی با تاکید بر اینکه فروش عسل در حاشیه جاده های استان به دلیل عرضه عسل نامرغوب و غیر بهداشتی  ممنوع است اظهار داشت: با خاطیان طبق قانون برخورد می شود.

وی افزود: پس از استقرار شبانه عده ای از فروشندگان عسل در کنار جاده اردبیل، سرعین، نیر روز جمعه با هماهنگی و حضور دادستان سرعین و نماینده دادستانی اردبیل و نیروهای انتظامی شهرستانهای سرعین، نیر، نمین و اردبیل و پلیس راه اردبیل سراب مامورین و نماینده سازمان جهاد کشاورزی بساط این فروشندگان در کنار جاده ها جمع آوری شد.  

این مسئول در ادامه سخنان خود افزود: از آنجایی که عسل سبلان از دامنه کوههای سرسبز سبلان و تنوع گونه های شهد زا و گرده زا بدست می آید و با وجود ارزش غذایی بالا حتی خاصیت درمانی نیز دارد لذا شایسته نیست برند مرغوب عسل ناب سبلان با فروش غیر بهداشتی آنهم در حاشیه جاده های بین شهری  تحت الشعاع قرار گیرد.

این مسئول افزود: سالانه در این استان بیش از 6 هزار تن عسل تولید می شود نزدیک به 1000 تن آن سرانه مصرف داخلی مردم استان بوده و ما بقی آن به سایراستانها و کشورهای دیگر صادر می شود.

تکلوی در ادامه افزود: بالاترین میانگین برداشت عسل  از کندوهای مدرن 20 کیلوگرم و در کندوهای بومی 10 کیلوگرم می باشد که از این لحاظ رتبه اول کشوری را به خود اختصاص می دهد. 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر