تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 14892
تاریخ انتشار: س, 1396/03/30 - 09:33
مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل مطرح کرد؛
تکذیب صدمه رسانی به مجموعه شیخ صفی در عملیات آواربرداری
مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با همسطح شدن محوطه شیخ صفی فضایی در حدود 3000 متر آزاد وبه حریم مجموعه اضافه می شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، ضمن تکذب شایعات مطرح شده در این خصوص، افزود: در اوایل دهه 80 و در راستای توسعه فضای فرهنگی مجموعه جهانی، تعدادی از خانه های محله شهیدگاه خریداری و درهمان محل تخریب و مسطح شده اند، ضمن اینکه آوار حاصل از تخریب اتاقک ها ی کارگران و نخاله های حاصل از ساخت نگارخانه خطایی و موزه باستان شناسی فعلی نیز به این محل انتقال یافته بود.

کریم حاجی زاده، با بیان اینکه در جریان توسعه حریم و احداث فضاهای فرهنگی و فضای سبز مجموعه وبه منظور بهره مندی گردشگران ، ناگزیر به آوار برداری وهمسطح نمودن این محوطه با  محوطه های دیگربودیم که با توجه به حجم زیاد آوار نیازمند استفاده از ماشین آلات بود.

وی  خبر های منتشر شده در خصوص آسیب رسانی حضور این ماشین آلات در محوطه را تکذیب کرد و افزود: نخاله های جمع شده در این محوطه در سال های گذشته در این محل غیر اصولی بوده و رطوبت حاصل از انباشت این نخاله ها آسیب جدی به دیوار های قسمت تجاری و دیوار غربی حیاط می زد  .

   مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: با همسطح نمودن این محوطه فضایی در حدود 3000 متر آزاد وبه حریم مجموعه اضافه می شود و تبدیل آن به فضای فرهنگی ، موزه و فضای فرهنگی و خدماتی می تواند خیلی از نیاز های گردشگران را تامین کند.

 وی اضافه کرد: از حساسیت مردم در مورد اتفاقات تنها اثر جهانی استان که نشان از آگاهی و علاقه به حفظ این نماد فرهنگی و تاریخی استان که نماد مذهب تشیع است قدردانی می شود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر