تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 14690
تاریخ انتشار: ي, 1396/03/07 - 09:49
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اردبیل گفت: این بازارچه با بیش از 20غرفه و با حضور هنرمندان برجسته استان با گرایش های متنوع برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، علیرضا دباغ عبدالهی گفت: این نمایشگاه و بازارچه به مناسبت ماه مبارک رمضان و گرامیداشت 20خردادماه، روز جهانی صنایع دستی به مدت 15 روز از 16لغایت 30 خرداد ماه در محل نگارخانه مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار می شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اردبیل افزود:در این بازارچه 20 غرفه عرضه محصولات صنایع دستی در 15 رشته از جمله؛ سفال، بافته های داری، معرق، منبت، تراش سنگ های قیمتی، قلم زنی، ملیله و... برپا خواهد بود و در این مدت هنرمندان ضمن معرفی صنایع دستی خود امکان فروش را نیز خواهند داشت.

علیرضا دباغ عبداللهی تصریح کرد: برگزاری بازارچه ها و نمایشگاه های صنایع دستی فرصت مناسبتی برای معرفی و عرضه تولیدات صنایع دستی هنرمندانی که مشکل عرضه محصولاتشان را دارند، بوده و تلاش می شود تا فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تقارن آن با روز جهانی صنایع دستی زمینه لازم برای برپایی این بازارچه فراهم شود.

وی همچنین از برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت 20خرداد، روز جهانی صنایع دستی خبر داد و اظهار داشت: این ویژه برنامه در همان محل برپایی بازارچه برگزار خواهد شد و رونمایی از تمبر صنایع دستی استان، تجلیل از فعالان و پیشکسوتان بخش تولید، تحویل سند ثبت نشان جغرافیایی ملی و تحویل اولین نشان اعتماد به فروشگاه های عرضه محصولات صنایع دستی از جمله برنامه های این مراسم خواهد بود. 

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر