تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 14561
تاریخ انتشار: د, 1396/02/18 - 15:24
علیرضا زاکانی در مراسم سخنرانی انتخاب اصلح در اردبیل گفت: دولت در اطلاعات و برنامه اقتصادی بامردم شفاف نبود و سکرت شدن اسناد کرسنت در راستای منافع برخی از مسئولان بود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، علیرضا زاکانی در سفر به اردبیل و در ازدحام جمعیت مردم در مسجد قدس اظهار داشت: مشکل ریشه ای و اصلی جایی بر می گردد که عده ای بشدت گرایشات سایسی، فرهنگی و اقتصادی به غرب دارند و جبهه ای به استعدادهای داخلی باور و اعتقاد دارند.

زاکانی با بیان اینکه از اول انقلاب امکانات کشور در مسیری قرار گرفته که سمت و سوق غرب پیدا کرده تصریح کرد: نظام اسلامی شکل گرفته ولی دولت اسلامی ایده آل هنوز شکل نگرفته است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: وابستگی های اقتصادی و نگاه به خارج از کشور استقلال و قدرت سیاسی کشور را زیر سوال برده و آن را مخدوش کرده است.

زاکانی در ادامه از بی توجهی و کم توجهی دولت با اختصاص 5 درصد امکانات کشور به بخش کشاورزی نتیجه آن را رو به بحرانی شدن کشت و صنعت مغان توصیف کرد و افزود: دشت مغان آوازه کشور و جهان بوده اما در اثر سوء و ضعف مدیریتی و نظارتی به حال و روز فعلی دچار شده و از ظرفیت چند هزار کارگری به ظرفیت چند صد نفری رسیده است.

رئیس سابق کمیسیون برجام میزان بهره وری کشورمان از آب را 35 درصد، ترکیه 80درصد و مصر را 75 درصد برشمرد و گفت: برخلاف برخی گفته ها امنیت مواد غذایی در کشور نداریم و ضایعات محصولات کشاورزی کشور به 25 درصد رسیده است.

زاکانی ظرفیت گردشگری توریسم درمانی کشاورزی استان اردبیل را بکر و بی نظیر دانست و گفت: جای تعجب بوده که با این سطح از ظرفیت و پتانسیل استان دچار بیکاری بالا شده و این استان را رنج می هد.

وی با بیان اینکه سال 94 آمار بیکاری 11 درصد بوده افزود: آن موقع اعلام شد که اگر با این روال تداوم یابد سال آینده تعداد بیکاران به 11 میلیون نفر خواهد رسید!.

زاکانی در ادامه با اشاره به مسئولیت رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و مالی «اسحاق جهانگری» تصریح کرد: این در حالی بوده که برادران این دو نامزد در سر لیست فساد اقتصادی قرار گرفته اند و هیچ گونه اقدامی برای برخورد نشده است.

وی عدم اولویت بندی دولت در موضوع بیکاری و رکود را عامل این دو بخش دانست و گفت: عده ای از مسئولان حاضرند به خانه های چند ده میلیاردی(92 میلیارد تومانی) منتقل شوند با اینکه در بهترین نقطه نیز منزل دارند اما حاضر نیستد نجومی بگیران و سوء استفاده کنندگان به بیت المال را معرفی کنند؛ بلکه آنها را ذخایر انقلاب می نامند.

زاکانی دلیل سکرت و محرمانه ماندن برخی اطلاعات و پرونده های اقتصادی و قراردادها را سوء استفاده برخی مقامات از این اطلاعات ارزیابی کرد و افزود: اسناد قرارداد کرسنت را در کشور محرمانه کردند و اجازه دسترسی به مردم و ارگان ها را ندادند و ما مجبور شدیم از پلیس بین الملل این اسناد را دریافت کنیم در حالی که در داخل ما را محرم ندانستند! زیرا نفعی برای برخی ها دارد.

 

وی در ادامه صحبت برخی از جنگ و صلح را دروغی بسیار بزرگ و در راستای رقیب هراسی و ترساندن مردم دانست و اظهار داشت: " واضح تر می گویم: بحث جنگ و صلح نیست بلکه جنگ ثروت جیب برخی ها و از دست دادن منافع آن است!".

زاکانی تنها راه برون رفت از شرایط فعلی را عبور ملت از این دولت دانست و گفت: وقتی که بعد از 4 سال خبری از برنامه های صد روزه و چند ساله دیده نمی شود این حاکی از نبود برنامه و شفافیت با مردم است.

زاکانی در ادامه با اشاره به اظهارات کارگردان تبلیغاتی روحانی در دوره فعلی ریاست جمهوری به کنایه گفت: انصافاً این دولت در اجرای شوهای اثر گذار برای آراء مهارت داشت!.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس هفتم- هشتم- نهم در واکنش به اظهارات ابتکار و رئیس جمهور در قبال بحران های زیست محیطی خوزستان و سایر استانها گفت: اینکه گفته شود این عذاب الهی بوده و یا اکنون وقت سفر به ایلام و خوزستان نبوده و ریزگرد ها از سمت عراق بوده، فرافکنی بوده و معتقدیم عذاب الهی واقعی مسئولیت چنین مسئولانی هست.

علیرضا زاکانی در پایان گفت: هرچند دست به اقدمات و سخنان انتحاری می زنند و شعار های ساختار شکن سر می دهند اما پیشه ای جز صبر و و آرامش نشان نخواهیم داد و عصبانیتی در کار نخواهد بود زیرا فرصت را باخته اند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر