تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 14014
تاریخ انتشار: د, 1395/10/20 - 10:20
جانشن سازمان بسیج مستضعفین کشور در یادواره شهدای عملیات کربلای 4و5 استان اردبیل عمل به تکلیف و صبرو بردباری در اوج خستگی و اشفتگی را از ویژگی ممتاز شهدا بر شمرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور در یادواره شهدای عملیات های کربلای 4و5 استان اردبیل که شامگاه گذشته در مسجد محمدیه اردبیل برگزار شد اظهار داشت: انسان های بزرگی از این استان تربیت یافته و در این عملیات نزدیک به 270 رزمنده از این استان به شهادت رسیدند.

وی افزود: عملیات در شب چهارم دی ماه 65 آغاز شد و با وجود تمام کمبودها و تجهیزات نهایت آمادگی بسر می بردند این در حالی بود که بیش از 4 ماه بود به مرخصی نرفته بودند.

سردار فضلی گفت: چندین جلسات برگزار شد، که در ادامه و در شب عملیات کربلای 4 در عبور از اروند و جزیره ام الرسا شرایط خیلی سخت شد و بدون هیچ دست اوردی در کمتر از 6 ساعت شکست خورده و به مواضع قبلی برگشتیم طوری که 10 هزار مجروح و شهید شیمایی دادیم.در زمان جنگ تلکیف مهمتر از نتیجه بود.

وی گفت: از جبهه شلمچه به سمت مواضع دشمن3 تا 10کیلومتر باتلاق، سیم خاردار و موانع و مهمتر از همه خط کمین عراقی ها بود.همه طرف های دشمن و کفر در دل شلمچه خلاصه می شد و به یک دژ تبدیل شده بود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در توصیف شهدا بر صبر و بردباری آنها اشاره کرد و افزود: در اوج خستگی، آشفتگی و شلوغی کمال صبر و اخلاق را در پیش می گرفتند و اتحاد به معنی حقیقی بین سایر رزمندگان و نیروهای حاضر برقرار بود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشوری ادامه داد: عملیات کربلای 5 نتیجه داد و اهداف مورد نظر نیز بدست آمد.

سردار پاسدار علی فضلی در پایان با آرزوی عمل به توصیه و ادامه راه شهیدان دوران دفاع مقدس، انقلاب و شهدای مدافع حرم ایران را با ثبات ترین و امن ترین کشور معرفی کرد و گفت: این نعمت امنیت در سایه رشادت و شجاعت و مردانگی همه شهدا بدست آمده و باید حفظ شود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر