تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13997
تاریخ انتشار: ج, 1395/10/17 - 14:56
امام جمعه اردبیل با ابراز تاسف از عمومی شدن اختلافات رؤسای قوا در آستانه انتخابات بر حفظ آرامش، مصلحت اندیشی و منافع ملی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به مصوبه اخیر هیات دولت، مبنی بر اختصاص دو هزار و صد و بیست میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه کشور گفت: بیش از دو سال است که کشاورزان خسارت دیده پارس آباد چشم انتظار تأدیه خسارت هستند ولی با وجود مصوبات متعدد مبنی بر ادای خسارت حوادث غیرمترقبه توجهی به آنها نمی شود، از دولت می خواهیم در این باره اهتمام ویژه ای به عمل آورد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها گفت: ملت ما با نزدیک شدن انتخابات، انتظار رفتارهای انتخاباتی را دارد اما هیچکس این انتظار را نداشت که رؤسای قوا در مَرأی و منظر مردم طرح اختلاف و دعوی کنند.

وی اظهار داشت: مردم سؤال می کنند که این ادعاها چرا در موسم انتخابات مطرح می شود؟ آیا اینها حق الناس نبودند؟ آیا این به معنی ایجاد انشقاق در جامعه و حرکت به سمت دو قطبی کردن جامعه نیست؟ تردیدی نیست که باید جلوی اجحاف به بیت المال گرفته شود ولی طرح آن از تریبون های رسمی هیچ محملی ندارد چون اختیار دست خود رؤسای قوه مجریه و قضائیه است.

خطیب جمعه اردبیل ادامه داد: آقایان در جلسات متعدد همدیگر را ملاقات می کنند و فرصت بحث و نقد دارند، بنابراین آوردن اختلاف به سطح افکار عمومی با اغراض مصلحانه مناسب به نظر نمی رسد.

وی افزود: این کار قطعا گناه بزرگی است که به راحتی برای ملت ما قابل بخشش نیست و سوژه ای بزرگ برای رسانه های معاند درست می کند و دشمنان غدار جرأت برنامه ریزی بیشتر بر علیه ملت و کشور پیدا می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها به انتخابات شورا در سال آینده اشاره کرد و گفت: قرائن نشان می دهد که جمعیت بسیار زیادی جهت کاندیداتوری برای شورا خودشان را آماده کرده اند و این قطعا موجب حضور حداکثری خواهد شد و انتخابات بسیار پرشوری خواهیم داشت ولی بی تقوایی احتمالی از طرف بعضی از کاندیداها می تواند ضربات مهلک مخصوصا به امنیت و فرهنگ ما بزند، مهمترین خطر در این باب طائفی گری، قبیله گرایی، شهرگرایی و قوم گرایی است.

وی ادامه داد: ما در استان یک خانواده را تشکیل می دهیم و هیچ ملاحظه خاصی نداریم بنابراین هرکس از هر شهر، قوم، قبیله و محله که شایستگی داشته باشد و اهالی به وی رای بدهند برای ما محترم است.

وی افزود: شخصا نیز به عنوان نماینده مقام معظم رهبری به همه از هر شهر و از هر قشر نگاه یکسان دارم و هیچ خصوصیتی را لحاظ نمی کنم و از حالا اعلام می کنم که به هیچ لیستی نظر خاص یا حمایت ندارم و به طور قطع و یقین، ملت ما در دو راهی های حساس احتیاج به قیّم ندارد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها با طرح سخنان جان کری که پیشنهاد کرده "دولت جدید آمریکا با فشار مضاعف تحقیقات موشکی ایران را عقب براند همچنان که ما با فشار تحریم توان هسته ای آنها را خنثی کردیم" گفت: همه دقت کنند که دشمنی و رجزخوانی از طرف آمریکایی هاست نه ایران و آنها با این اقدامات قطعاً ناقض برجام هستند و آمریکا با این بدعهدی ها ثابت می کند که قابل اعتماد نیست. حقیقتی که مقام معظم رهبری بارها بر آن تأکید کرده اند.

وی از اینکه بعضی از سیاستمداران آمریکا از ترامپ خواستند مراکز تحقیق و توسعه موشکی ایران را تعطیل کند گفت: بزرگترین ظلم برای یک ملت محروم کردن آن ملت از فناوری های استراتژیک و تحقیقات علمی سرنوشت ساز است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر