تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13993
تاریخ انتشار: پ, 1395/10/16 - 09:44
در دیدار با فرماندار و رئیس جهاددانشگاهی اردبیل صورت گرفت
درخواست حمایت اجرایی از طرح توسعه گردشگری سلامت
در دیدار فرماندار اردبیل با رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل حمایت اجرایی از طرح توسعه گردشگری سلامت مورد تاکید و درخواست قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، جواد زنجانی در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل اظهار داشت: مناطق مرزی، آب‌های گرم‌ معدنی و زیرساخت‌های موجود درمانی در استان می‌تواند زمینه را برای توسعه گردشگری سلامت فراهم کند.

وی به خدمات علمی، آموزشی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی در سطح کشور و استان اردبیل اشاره و تصریح کرد: برای بهره‌مندی استان از این ظرفیت‌ها باید مساعدت‌های لازم از سوی مسئولان انجام گیرد تا این توانمندی‌های بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

زنجانی، استان اردبیل را یکی از قطب‌های اصلی تولید محصولات کشاورزی و باغی عنوان کرد و گفت: از جهاددانشگاهی انتظار می‌رود برای پیشگیری از سرمازدگی این محصولات و خام‌فروشی، طرح‌های جدید و کاربردی ارائه نماید تا بتواند این نقیصه را رفع کند.

وی افزود: با توجه به فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز، جهاددانشگاهی استان اردبیل باید توریست درمانی را مورد توجه قرار دهد و برای توسعه فعالیت‌های آن اقدام نماید.

در این دیدار رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل از آمادگی این واحد برای انجام بهینه ماموریت‌ها و طرح‌های محوله از سوی مسؤولان استان خبر داد و گفت: از آنجا که استان اردبیل یکی از قطب‌های اصلی تولید سیب زمینی در کشور است و سالانه مقدار زیادی از آن به دلیل عدم صادرات و فرآوری از بین می‌رود به همین خاطر جهاددانشگاهی برای جلوگیری از هدر رفت این سرمایه اقداماتی انجام داده است.

رامز نصیری صالح افزود: برای حل این مشکل در استان، جهاددانشگاهی واحد اردبیل با همکاری پژوهشکده صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی، طرح ایجاد پایلوت صنعتی تولید نشاسته پلیمری(حفاری) که در صنعت نفت کاربرد دارد را به استانداری اردبیل ارائه کرده است و در صورت اجرایی شدن آن می‌تواند یک چهارم نیاز کشور به این نوع نشاسته را تامین نماید.

وی از تهیه دو طرح پژوهشی در زمینه گردشگری سلامت خبر داد و از فرماندار اردبیل حمایت از اجرایی شدن این طرح‌ها را درخواست کرد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر