تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13986
تاریخ انتشار: د, 1395/10/13 - 14:38
رئیس پلیس راهور استان اردبیل در گفتگو با آذرسلام:
هیچ فردی حق ممانعت از پارک خودرو مقابل مغازه یا منزلش را ندارد
رئیس پلیس راهور استان اردبیل با اشاره به ممانعت برخی، در سطح شهر از پارک خودرو در مقابل مغازه یا منزلش گفت: این کار غیر قانونی و جرم محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، رئیس پلیس راهور استان اردبیل در گفتگو با آذرسلام به این سوال که آيا كسي مي تواند از پارك خودروها در مقابل مغازه يا منزل خود جلوگيري كند وآيا جلوي مغازه يا منزل جزئي از حريم خصوصي وشخصي محسوب مي شود يا خير، در پاسخ گفت: بسياري از اوقات مشاهده می شود كه مغازه داران با قرار دادن اشیاء مانند سطل زباله و غيره در مقابل مغازه خود مانع پارك خودروها در آنجا مي شوند همچنين بسياري از افراد با يك تصور اشتباه فضاي مقابل منزلشان را جزئي از ملك خود مي دانند و اجازه پارك كردن هيچ وسيله نقليه اي را با قرار دادن وسيله يا ساير اجسام نمي دهند و از طرفي با نصب نوشته هايي تهديد مي كنند لاستيك خودوهايي كه در اينجا پارك شود پنچر خواهد شد اين افراد نسبت به محيط مقابل مغازه يا منزلشان داراي حقي نيستند و اين كارها كاملا اشتباه و غير قانوني است و قانون به هيچ وجه چنين حقي براي كسي قائل نيست.

 بنابر اين صاحب خانه يا مغازه نمي تواند در پارك كردن افراد جلو گيري كند و در صورت ممانعت از پارك خودرو اشخاص مذ كور از نظر قانون مسئول و مجرم بوده و افراد مي توانند از طريق گزارش اقدام به طرح شكايت در دادسرا كنند.

بنا بر اين اگر مالكان منزل و مغازه ها بخواهند براي جلوگيري از پارك كردن خودرو توسط ديگران به قانون متوسل شوند قانون هيچ حقي براي آنها قائل نيست.

نكته قابل توجه وحائز اهميت فقط در این اينكه است که پارك خودروها؛ جلوي درب ورودي منازل، و ورودي اتومبيل رو ساختمان ها ممنوع بوده و رانندگان مجاز به توقف در اين مكان ها نیستند

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر