تازه ترین مطالب


کد مطلب: 13980
تاریخ انتشار: ي, 1395/10/12 - 14:09
با میزبانی بسیج رسانه اولین جلسه هم اندیشی رسانه های استان اردبیل با استاندار، دادستان و برخی از مدیران اجرایی شامگاه گذشته برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، نشست هم اندیشی مدیران،سر دبیران رسانه های مکتوب، خبرگزاری ها و سایت های خبری و تحلیلی محلی شامگاه گذشته در سالن رجایی استانداری اردبیل برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، مدیرکل دفتر امور سیاسی، استاندار و دادستان اردیبل حضور داشتند.

 

*پیشنهاد واگذاری کشت و صنعت مغان به روسها/استفاده از ظرفیت بزرگ بازار روسیه/تجهیز و اتمام طرح های نمیه ساخت در اولویت است

در ابتدای این جلسه استاندار اردبیل در ارائه گزارشی به اقدامات انجام شده در توسعه صنعتی استان و سفر های خارجی به آذربایجان و روسیه  اشاره کرد و گفت: با توجه به تحریم های آمریکا علیه روسیه و تحریم روسیه بر علیه ترکیه بستر و ظرفیت وسیعی در بخش صادرات محصولات کشاورزی استان به این کشورها فراهم شده که نیاز به صنعتی شدن و بسته بندی استاندراد دارد.

استاندار اردبیل در ادامه از پیشنهاد واگذاری کشت و صنعت مغان به روسیه خبر داد و افزود: در صورت واگذاری این مجموعه به روسیه کارشناسان و متخصص آنها می تواند نسبت به مدرن سازی صنایع کشاورزی اقدام کرده و محصولات این مناطق را خریداری و صادر کنند.

مجید خدابخش به چاه های بخار و زمین گرمایی مشگین شهر، نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل و سدهای معیشتی مغان اشاره کرد و گفت: اولویت دولت در استان اتمام طرح های نیمه تمام مانده از دولت های قبلی است.

همچنین وی از توسعه زیرساخت و بسترهای برگزاری مسابقات؛ جهانی فوتسال و آسیایی والیبال و دیگر رشته های ورزشی خبر داد و گفت: در این راستا باید استادیوم های دایی، تختی و سالن رضازاده به درجه استاندارد و قابل قبول ارتقا یابد.

استاندار اردبیل با اشاره به سفر خود به باکو و روسیه یکی از مشکلات گریبانگیر توسعه و صادرات استان را راه ریلی برشمرد و گفت: همین معضل از زبان وزیر راه آذربایجان نیز مطرح شد. با ایجاد بندر خشکی و ایجاد پل بر روی ارس توافق شد، هر چند پیگیری ها برای احقاق حقوق مردم استان در ایجاد خط راه آهن اردبیل – آسیای میانه به قوت خود باقیست.

در ادامه این مطالب یکی از خبرنگاران از استاندار اردبیل سوال کرد: از آنجا که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیائ سپاه به اقرار بسیاری از کارشناسان فنی و مهندسی از توانمندی بالایی برخودار بوده و طرح 5 ساله آلمانی ها را در عرض سه سال تحویل می دهد؛ چرا این مجموعه به سپاه واگذار نمی شود؟ تا هم پرسنل و متخصین آن بومی و شاغل شوند و هم از توان نیروهای خودی استفاده شود.

خدابخش اتصال راه ارتباطی «خمس خلخال» با ماسوله را یکی از گام های مهم و نتیجه بخش جذب گردشگر از این منطقه برشمرد و از افتتاح آن در ماه های آتی خبر داد.

 

*لزوم استفاده از ظرفیت دو نماینده بومی در کمیسیون تلفیق بودجه

در این جلسه هم اندیشی رسانه های استان با استاندار که به میزبانی بسیج رسانه استان و در استانداری برگزار شد شهرام محمدی مدیر هماهنگی این جلسه با اشاره به ظرفیت دو نماینده بومی عضو کمیسیون تلفیق مجلس از وی خواست درباره اقدامات هماهنگ شده استفاده از این فرصت برای جبران عقب ماندگی استان سوال کرد که استاندار در پاسخ گفت: آنچه منافع استانی بوده به اطلاع نمایندگان رسیده و نیاز به طرح و پیگیری دارد از جمله پیشنهاد ایجاد صندوق توسعه استانی در سفر دو کمیسیون به استان اردبیل داده شد که ادامه پیگیری این طرح به دست نمایندگان امکان پذیر است.

 

*تاکید رسانه ها بر انتقاد پذیری مسئولان اجرایی

در ادامه بحث های مطرح شده تعدادی از خبرنگاران از فضای ایجاد شده در فشار بر خبرنگاران و رسانه ها نسبت به درج مطالب انتقادی و چالشی اعتراض کردند و با بیان تمثیلی از اقدام استاندار قزوین که به رسانه آزادی و اختیار قلم فرسایی داده و حق شکایت از مدیران را بر رسانه ها ممنوع کرده، از استاندار خواستند مدیران اجرایی را نسبت به نرمش در برابر نقد ها توصیه کند.

استاندار اردبیل در این جلسه با قبول درخواست رسانه ها و خبرنگاران و حمایت از دغدغه رسانه ها برای توسعه استان شرط آن را قبول اخلاق رسانه ای و صداقت در مطلب عنوان کرد.

مقام عالی اجرایی استان تصریح کرد: از هر قدمی در راستای مطالبه استان حمایت خواهد کرد.

استاندار اردبیل در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر بی معنی بودن عزل فرماندارن و انتصاب آن در شهر دیگر سوال کرد که وی در پاسخ گفت: این یک اصل و اصول مدیریتی است.

همچنین با پیوستن ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل به جمع حاضرین بیشتر سوالات متوجه حوزه قضائی شد.

 

*هر مدیری در هر منصبی که عرضه کار ندارد باید برخورد شود/کیفر خواست تخلفات مالی برخی از مدیران صادر شده است

خبرنگاران در ادامه از دادستان اردبیل درباره علت عدم ورود به کشتارهای تصادفات جاده مغان و اطلاع رسانی و افشاگری برخی رسانه ها بر علیه برخی مدیران و حاشیه های اخیر آنان بخاطر 80میلیون تومان اختلاس! سوال کردند که وی پاسخ داد: در وحله اول هر مدیری که عناوین و جایگاه مسئولیت دولتی و خدمت به مردم را اشغال کرده اما عرضه مدیریتی ندارد باید با او برخورد شود حال این مبلغ هزار تومان باشد یا 80 میلیون تومان یا بالاتر!.

دادستان اردبیل در ادامه با تایید پیگیری های قضائی حول محور تخلفات چند تن از مدیران در استان تصریح کرد: علاوه بر این نیز در موارد زیادی مدیران بخاطر گزارشات سازمان های بازرسی و نظارتی احضار و توضیحات خواسته می شود ولی زمانی که فضای شایعات فضای مجازی سنگین و شایعه ها درباره نام دیگر مدیران قوت می گیرد نیاز به اطلاع رسانی موثق دارد که این کار انجام شد.

دادستان اردبیل در ادامه از حمایت قاطع سرمایه گذاران، حق و حقوق و بیمه کارگران مشاغل سخت و زیان آور از جمله ذوب آهن اردبیل خبر داد و گفت: اخیراً با ورود سیستم قضائی این کارگران در ذیل مشاغل سخت و زیان آور قرار گرفتند.

در ادامه دادستان اردبیل از نظارت جدی و مستمر دستگاه قضائی بر هزینه کرد پروژه های بزرگ استان از جمله پروژه های معیشتی در مغان و گرمی خبر داد و گفت: مواردی بوده که به برخی از مدیران استانی تذکر جدی برخورد با تخلف و حتی هشدار بازداشت فی المجلس داده شده است.

 

*مدیرعامل یک شرکت به دو سال انفصال محکوم شده/پرونده در دادگاه تجدید نظر است/تخلفات و بی انضباطی های مالی را شخصاً قلم فرسایی می کنم

در این جلسه دادستان اردبیل در تکمیل سخنان خود و خبرهای بازداشت اخیر چند تن از مدیران گفت: مدیرعامل یکی از شرکت ها و معاونین وی بازداشت و حکم به انفصال دو ساله شده که پرونده با اعتراض به دادگاه تجدید نظر ارجاع شده است. دو مورد پرونده اختلاس با نظارت و پیگیری شخص دادستان در حال قلم فرسایی است.

وی گفت: به شخصه مدیرعامل سابق و فعلی را بابت مسائل مالی بازداشت کردیم و کشت و صنعت مغان که می توانست و می بایست به یکی از بنگاه های بزرگ اقتصاد مقاومتی تبدیل شود به ورطه؛ سقوط، حیف و میل اموال، عدم بکارگیری نیروهای متخصص و تخلفات آلوده شده است که از سازمان بازرسی بابت گزارشات بموقع و دقیق قدردانی می شود.یکی دیگر از پرونده ها نیز مربوط به بی انضباطی مالی بوده و در دادسرا با نظارت دادستان قلم فرسایی شده و کیفر خواست صادر گردیده است.

وی در ادامه با رد إعمال سلیقه جناح بندی های سیاسی یا فشار در تغییر نتیجه کار قضائیی تصریح کرد: هرکسی در هر منصبی و جناحی در برابر دستگاه قضائی با قانون مواجه بوده و موقعیت و جناح هیچ شخصی در مسئولیت کیفری و تخلفات او  تاثیری ندارد اما در بازخورد و اطلاع رسانی آن رسانه های استان باید همراهی کرده و از دامن زدن بر ناامنی روانی جامعه بویژه در آستانه دو انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر اجتناب کنند.

 

*پرونده قضائی مرگ یک جوان در محوطه بیمارستان امام تحت بررسی مقدماتی و پیگیری است

عتباتی در ادامه با اشاره به مطالبات افکار عمومی در بخش درمان و بهداشت تصریح کرد: مگر ممکن است جوانی با پای خود داخل محوطه بیمارستان شده و در آنجا غش کند و نگهبانی 3 بار با اورژآنس تماس بگیرد و در نهایت هیچ خبری و کمکی بر سر وی حاضر نشود و وی جان خود را ازدست دهد و ما هم سکوت کنیم، در این مورد هم برای رئیس ستاد علوم پزشکی و هم برای رئیس بیمارستان و پرستار مربوط پرونده تشکیل شده و در حال پیگیری مقدماتی است. این کار تخلف بوده و از نظر اخلاقی نیز غیر قابل قبول است.

 

*مدیری که عرضه کاری ندارد و جایگاهی را اشغال کرده باید با او برخرود شود

وی تاکید کرد: کسی که در جایگاه دولتی قرار می گیرد اما عرضه ماری را ندارد باید برخورد شود.

آنچه در این جلسه هم اندیشی جای تامل و تحلیل داشت دفاع برخی از مدیران مسئول و خبرنگاران و گره دادن حرفه ای لفاظی شخصیت های مقدس و مذهبی و منش ایشان با معدود مدیران متهم به تخلفات مالی بوده که حکم اتهام انتسابی وی در مرحله بدوی تایید و به تجدید نظر ارجاع شده هست، بود.

نکته بعدی، عدم پیشنهاد واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به پیمارنکاران و قرارگاه های سازندگی داخلی از جمله خاتم الانبیاء به جای واگذاری به خارجی ها است.

در پایان جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه مطبوعات، پایگاه های خبری و تحلیلی و خبرگزاری ها با استاندار، دادستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفترامور سیاسی استانداری اردبیل که به میزبانی سازمان بسیج رسانه سپاه استان اردبیل و در سالن شهید رجایی برگزار شد مقرر شد در فرصت آتی با استاندار جلسه بعدی برگزار شود همچنین از دادستان اردبیل درخواست شد 6ماه یکبار نشست خبری با رسانه ها برگزار کند.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر