تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13966
تاریخ انتشار: چ, 1395/10/08 - 14:49
مدیرعامل سازمان تاکسی رانی اردبیل از جایگزین شدن بلیط با کرایه نقدی تاکسی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام،مدیر عامل سازمان تاکسیرانی استان اردبیل گفت: با همکاری بانک صادرات طرح کارت بلیط تاکسی‌ها را در اردبیل به سرعت عملیاتی و اجرایی می شود.

رحیم سعیدی ظهار داشت: در این طرح که بانک صادرات اجرای آن را به صورت ملی در نوبت تهیه و تدارک دارد، به عنوان یک برنامه اولویت‌دار در دستور کار قرار داده و تلاش می شود طرح کارت بلیط را در اردبیل اجرایی و عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه قرار است در اجرای این طرح به جای دریافت مبالغی از رانندگان و سازمان‌ها از محل تراکنش انجام شده روزانه بانک سرمایه‌گذاری خود را مستهلک کند، تصریح کرد: امیدواریم به زودی در شهر اردبیل نیز با همکاری رانندگان تاکسی شاهد اجرای این طرح باشیم تا مشکل اخذ کرایه‌های اضافی، دعوا بر سر اضافه کرایه‌ها و پول خرد به مطلوب‌ترین شکل برطرف شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی استان اردبیل در ادامه به اجرای طرح جدیدی مبنی بر اصلاح روشنایی در تابلوهای سقفی تاکسی‌ها اشاره کرد و افزود: با این کار امکان شناسایی و همچنین سوار و پیاده شدن راحت مسافران در تاکسی‌ها فراهم می‌آید و صاحبان تاکسی‌ها با آرم و تابلوی سقفی مشخص می‌توانند ترددهای شبانه خود را انجام دهند.

سعیدی از اجباری شدن این اصلاح روشنایی تابلوهای سقفی تاکسی‌های درون شهری اردبیل خبر داد و گفت: در همه تاکسی‌ها این طرح اجرایی می‌شود.

وی با قدردانی از خدمات شبانه‌روزی و بدون وقفه صاحبان تاکسی‌ها در طول شبانه‌ روز برای ارائه خدمات مطلوب به هموطنان بیان کرد: خودروهای همرنگ تاکسی یکی از معضلات اصلی در کشور است که در نامه‌نگاری با پلیس و قوه قضائیه خواستار تغییر رنگ این خودروها شدیم تا بر اساس آیین‌ نامه‌های رانندگی هرگونه وسیله نقلیه غیر عمومی از تردد و مسافرکشی منع شوند.

سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد:‌ امیدواریم با همکاری پلیس، قوه قضائیه و با اجبار کردن رانندگان چنین خودروهایی به تغییر رنگ خودروی خود تلاش جدی انجام شود تا مشکلات و نارسایی‌های احتمالی برطرف شود.

وی در مورد توزیع تاکسی‌ها به شهرک‌های جدید‌الاحداث اردبیل اضافه کرد: ما در برخی از شهرک‌ها با استقبال کم ساکنان در استفاده از تاکسی‌ها روبه ‌روهستیم به طوری که دلیل آن نیز نرخ تاکسی‌ها اعلام شده و ساکنان این شهرک‌ها ترجیح می‌دهند به جای تاکسی از اتوبوس‌های برقرار شده در این مسیرها استفاده کنند.

سعیدی ادامه داد: امیدواریم اهالی شهرک‌های جدیدالاحداث در اردبیل با استقبالی که از تاکسی‌ها در تردد روزانه خود انجام می‌دهند، زمینه‌ای را فراهم کنند تا امکان تردد سریع و راحت آنها از طریق تاکسی‌ها فراهم آید.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی استان اردبیل از نوسازی 727 دستگاه تاکسی فرسوده شهری در اردبیل به عنوان یک اولویت اصلی خبر داد.

سعیدی اظهار کرد: ما استقبال خوبی را از سوی رانندگان پرتلاش تاکسی در استقبال از طرح نوسازی ناوگان تاکسی شاهد هستیم به طوری که از 727 دستگاه تاکسی فرسوده به غیر از 22 مورد صاحبان 705 دستگاه در طرح نوسازی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: ‌از 705 دستگاهی که برای نوسازی ثبت‌نام کردند، نوسازی 520 دستگاه تاکسی انجام شده و مابقی نیز در مرحله اجراست.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی استان اردبیل با بیان اینکه اجرای این طرح به زیبایی مبلمان شهری، جابه‌جایی بهتر مسافران و رضایتمندی بیشتر مردم منجر شده است، تصریح کرد: ما متقاضیان 181 دستگاه تاکسی فرسوده را به بانک‌های عامل معرفی کردیم که به محض پرداخت تسهیلات عملیات نوسازی این تعداد تاکسی نیز انجام می‌شود.

سعیدی افزود: با این اقدام بیش از 96 درصد تاکسی‌های درون شهری اردبیل نوسازی شده و عمر ناوگان تاکسی نیز در اردبیل به شش سال می‌رسد.

لینک خبر های مربتط

http://azarsalam.ir/news/5718

http://azarsalam.ir/news/4335

http://azarsalam.ir/note/12533

http://azarsalam.ir/news/6747

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر