تازه ترین مطالب


کد مطلب: 13949
تاریخ انتشار: ي, 1395/10/05 - 12:21
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردیبل خبرداد
پرداخت بموقع نیم درصد سهم کتابخانه توسط شهرداری خلخال
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری خلخال تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، رباب عزیزخانی در دیدار با علی علایی شهردار جدید خلخال و خدابخش برسان رئیس شورای اسلامی این شهر، با بیان اینکه نیم درصد تنها منبع عمده کتابخانه ها برای تأمین هزینه های جاری و فعالیتهای کتابخانه ای و فرهنگی است، اظهار داشت: شهرهایی که اعضای شورا و شهردار آن با کتابخانه های عمومی دارای تعامل و همدلی بیشتر هستند، برنامه های موفق تری در حوزه کتابخانه اجرا کرده اند.

وی، حمایت اعضای شورای اسلامی شهرها و شهرداران از کتابخانه های عمومی را بسیار حائز اهمیت دانسته و افزود: گسترش فرهنگ کتابخوانی، ارتقای سطح عمومی فرهنگ شهرنشینی و کاهش معضلات شهری را در پی  دارد.

عزیزخانی، تصریح کرد: تجربه کشورهای توسعه یافته نشان میدهد شهروندان با افزایش مطالعات خود، از آگاهی های بیشتری برای شهرنشینی برخوردار می شوند.

شهردار خلخال نیز در این دیدار، با اظهار خرسندی از حضور در شهر فرهنگی و تاریخی خلخال، خدمت به مردم این خطه را افتخاری برای خود دانسته و گفت: این مهم که اولین کتابخانه استان در شهر خلخال تأسیس و راه اندازی شده است، خود مبیّن جایگاه متعالی این نهاد ارزشمند فرهنگی در بین شهروندان است.

علی علائی، مشارکت در برنامه کتابخانه های عمومی را مورد تأکید قرار داده و افزود: شهرداری خلخال آمادگی هرگونه همکاری فرهنگی جهت اجرای بهتر ویژه برنامه های کتابخانه ای را دارد.

وی، پرداخت بموقع و کامل نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی را نص صریح قانون دانسته و تصریح کرد: همه مسئولان باید با عمل به قانون و توسعه کمی و کیفی خدمات، خدمتگزاری مناسب برای مردم باشند.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر