تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13853
تاریخ انتشار: پ, 1395/09/11 - 11:41
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل از انتخاب و معرفی برگزیدگان سوگواره استانی داستان و شعر " حدیث عشق" در 17 آذرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، عظیم دشتی در جلسه مشترک اعضای شورای مرکزی انجمن ادبیات داستانی و شعر بسیج استان اظهار داشت: در شب شهادت امام حسن عسگری (ع) برگزیدگان چهارمین سوگواره استانی داستان و شعر عاشورایی "حدیث عشق" هفدهم آذرماه در مشگین شهر معرفی می شوند.

وی افزود: داستان و شعر یکی از ابزارهای مهم در احیا و انتقال فرهنگ ناب عاشورایی به افراد جامعه بوده که تلاش می شود سالانه سوگواره های داستان و شعر متعددی برگزار شود.

دشتی گفت: کارهای هنری زیادی با موضوع عاشورا و فلسفه قیام حضرت امام حسین (ع) انجام گرفته، ولی با توجه به ابعاد گسترده قیام فضا و ظرفیت برای تولیدات اثر هنری جدید وجود دارد و باید از تولید کنندگان و هنرمندان این عرصه حمایت کرد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان در ادامهافزود: چهارمین سوگواره استانی داستان و شعر عاشورایی حدیث عشق به منظور ترویج و گسترش آرمان و الگوهای عاشورایی در آیینه؛ هنر داستان نویسی و شعر برای شناسایی و معرفی نوع عزاداری حسینی جهت مطالعه جامعه شناختی، کشف و رشد استعدادهای جوان در عرصه ادبیات داستانی و شعر عاشورایی برگزار شد که شامل شش موضوع محوری؛ نماد شناسی، حجاب و عفاف در محرم حسینی، آیین و مراسم بومی و محلی، ظهر عاشورا و نماز، نقش اردبیل در ترویج فرهنگ عاشورا، رسالت زن مسلمان در معرفی قیام حسینی، جلوه های تاثیر گذار فرهنگ عاشورایی در ایام محرم و صفر در زندگی روز مره اقشار مختلف جامعه بود.

وی گفت:در مجموع  تعداد 121 اثر شعر و داستان به دبیرخانه سوگواره ارایه شده است.

دشتی در ادامه گفت: آثار ارایه شده به دبیرخانه سوگواره توسط داوران استانی مورد ارزیابی قرار گرفت که برگزیدگان روز چهارشنبه 17 آذرماه همزمان با شب شهادت امام حسن عسگری (ع) در سالن اجتماعات اندیشه مشگین شهر معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر