تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13779
تاریخ انتشار: ش, 1395/08/29 - 21:44
مدرسه اسلامی فدیه در زاریا و حسینیه شیعیان در سامیناکای نیجریه به دست ماموران دولتی ایالت کادونا و نیروهای امنیتی این کشور تخریب شدند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، حسینیه شیعیان در شهر زاریا در ایالت کادونا به دستور مقامات این ایالت با بولدوزر تخریب شده است.

همچنین، یک مرکز آموزشی و علمی شیعیان نیجریه نیز در این حمله کاملا تخریب شده است. این مؤسسه به‌عنوان مرکز آموزش ابتدایی و راهنمایی در ایالت کادونا ثبت شده بود.

براساس این گزارش، مدرسه اسلامی فدیه در زاریا و حسینیه شیعیان در سامیناکای نیجریه به دست ماموران دولتی ایالت کادونا و نیروهای امنیتی این کشور تخریب شدند.

مدرسه اسلامی فدیه در زاریا یک موسسه آموزشی به ثبت رسیده توسط گروه جنبش اسلامی نیجریه بود که دارای مهدکودک، مدارس ابتدایی و دبیرستان بوده و صدها دانش آموز مسلمان در این مدرسه تحصیل می‌کردند.

حسینیه شیعیان در سامیناکا نیز هنگامی توسط دولت طرفدار وهابیت در نیجریه تخریب شد که در دست ساخت قرار داشت.

ماموران دولتی پیش از تخریب این ساختمان هیچ هشداری نداده و هنگام حضور در صحنه نیز حکم دادگاهی در این باره همراه نداشتند. در حقیقت آن‌ها تنها با همراه داشتن بولدوزر و نظامیان سرتاپا مسلح در محل حاضر شده و دستور تخریب مراکز اسلامی شیعیان را صادر کردند.

بولدوزرهای دولتی همچنین آرامگاه الحاجی حامد دنلمی در داخل مدرسه فدیه را نیز از بین برده و اشیای باارزش مدرسه را به سرقت بردند.

موج سرکوب شیعیان در نیجریه از آذر سال گذشته با یورش سربازان نیجریایی به یک حسینیه در شهر زاریا در ایالت کادونا آغاز شد.

نیروهای نیجریه در آن زمان به خانه شیخ ابراهیم زکزکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه، در شهر زاریا حمله و او را به‌شدت زخمی و دستگیر کردند. ایشان بعد از زخمی شدن یک چشم خود را از دست داد.

عفو بین الملل ارتش نیجریه را به کشتار بیش از ۳۵۰ شیعه در زاریا و دفن آنها در گور جمعی متهم کرده است.

فرماندار کادونا ماه اوت از تحقیق مستقل و فراگیر درباره کشته شدن ۳۴۷ خبر داد اما تاکنون حتی یک نفر از اعضای ارتش به اتهام دست داشتن در این کشتار محاکمه یا علیه او حکم صادر نشده است.

 
 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر