تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13714
تاریخ انتشار: پ, 1395/08/13 - 16:29
سخنران راهپیمایی 13 آبان مردم اردبیل:
رابطه با آمریکا رابطه گرگ و میش است
استاندار اردبیل در سخنرانی مراسم راهپیمایی 13 آبان سال 95 مردم اردبیل گفت: از قطع رابطه امریکا با ایران پیشرفت ها حاصل شد و رابطه با استکبار رابطه گرگ و میش است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، مجید خدابخش استاندار اردبیل به عنوان سخنران روز استکبار ستیزی راهپیمایی مردم اردبیل در چهارراه مصلی این شهر با گرامی داشت یاد شهدای انقلاب و شهدای مدافع حرم و تقدیر از حضور مردم گفت: روز سیزده آبان به جهت ارائه لایحه کاپیتولاسیون شاه به مجلس و تصویب آن- خروج شاه، کنار گذاشتن مجلس وقت و خروج امریکایی ها و همچنین کشتار 56 نفز از دانش آموزان و دانشجویان در سال 57 مقابل دانشگاه تهران از اهمیت خاصی برخوردار است.

مقام عالی اجرایی استان اردبیل تصریح کرد: قبل از انقلاب حین انقلاب و بعد از انقلاب تمام توطئه ها، ترور ها و جنگ نیز از ناحیه سردمداران آمریکا سرچشمه گرفت و بعد از انقلاب و فرار شاه به مصر و آمریکا وی را برای محاکمه و تسکین الام ملت داغدیده تحویل ایران نداد.

خدابخش به اسناد با ارزش بازیابی شده توسط دانشجیوان پیرو خط امام اشاره کرد و گفت: هرچند برخی اسناد قبل از تسخیر سوزانده شده بود اما اسناد برجای مانده 70 جلد کتاب شد که از ارزش بالایی برخوردار بوده و امام راحل این اقدام را تکرار انقلاب و مهمتر از انقلاب قبلی عنوان کرد.

وی ادامه داد: استکبار با تجهیزات و تکنولوژی برتر زمان خود قصد فرود در استادیوم نزدیک سفارت برای آزادسازی گروگان ها را داشت که طوفان شن و امداد الهی در هم کوبید و بعد از 3 سال تحقیر و سرشکستگی مقامات آمریکا مدام ایران را تهدید می  کردند اما امام راحل با دلی مطمئن و ارام فرمودند: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

خدابخش با اشاره به اینکه پس از این اتفاقات دولت آمریکا دست به قطع رابطه با ایران زد به نقل از امام راحل گفت: رابطه با آمریکا رابطه گرگ و میش بوده و ما طالب وراغب به آن نیستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام، استاندار اردبیل افزود: شیطنت های آمریکا یکی پس از دیگری اشکار شد و وقتی دید نتوانست مقابله کند سراغ محاصره اقتصادی، تحریم، ترور رفت و جنگ 8 ساله را به راه انداخت که خون بیش از 200هزار از فرزندان این میهن را بر زمین ریخت که 5هزار معلم و 36 هزار از این شهدا دانش آموز بود.

خدابخش شعار و راه انتخابی ملت را هیهات من الذله عنوان کرد و گفت: همانطور که رهبری و ولی فقیه فرموده اند: آمریکا یزید زمان است.

استاندار اردبیل دستان آمریکا را آغشته به خون تمام خون های ریخته شده در جهان معرفی کرد و گفت: اکنون با اتحاد شوم عربستان-قطر –امارات- اسرائیل و آمریکا و دیگر کشور ها داعش تشکیل شد که بنام اسلام مردم را به خاک و خون کشده اند و اگر تدبیر و درایت مقام معظم رهبری نبود باید در داخل مرز و کشور با داعش می جنگیدیم و اینجاست که ارزش خون شهدای مدافع حرم در عراق و سوریه بر همگان آشکار می شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه نباید از تقویت دفاعی دست برداریم در پایان گفت: همانطوری که در اوج تحریم ها و تنگ نظری امریکا به پیشرفت عالی علمی دفاعی و تکنولوژی رسیدیم اکنون نیز با اتحاد قوای سه گانه، تلاش سخت، حمایت مردم و با پیاده کردن نسخه اقتصاد مقاومتی بیکاری را بتدریج برطرف خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر