تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13681
تاریخ انتشار: ج, 1395/08/07 - 13:47
امام جمعه اردبیل از وعده های عملی نشده دولت در راه اهن اردبیل- گمرک اصلاندوز- پرداخت مطالبات گندمکاران در این استان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های این هفته نمازجمعه از تلاش کارگران و کارکنان شهرداری و اداره برق بابت تلاش برای رفع آثار بحران برف تشکر کرد.

آیت الله عاملی اظهار داشت: انتقال برق در کشورهای پیشرفته از زیرزمین انجام می گیرد و در شهرها اثری از سیم و تیر برق نیست و لازم است مسئولین شهرسازی در توسعه شهر و احداث شهرکها به این امر اهتمام ورزند.

وی خطاب به مسئولین شهر اظهار داشت: این سخن که ما غافلگیر شدیم از مسئولین پذیرفته نیست.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به راه اندازی قطار سریع السیر کاشان – تهران گفت: هر از گاهی دولت از راه اندازی قطار سریع السیر یا برقی یا دارای وی آی پی و ... در استانها خبر می دهد اما از راه آهن استان اردبیل خبری نیست. اگر بودجه وجود ندارد پس چگونه سایر استانها از این نعمت بهره مند می شوند؟

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه تکمیل راه آهن استان اردبیل جزو مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان است، بی اعتنایی به آن قطعا در انتخابات سال آینده اثر خواهد گذاشت و مسئولین استان باید این موضوع را به اطلاع دولت محترم برسانند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اضافه کرد: آقای رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی اظهار کردند: شش استان به راه آهن سراسری متصل خواهد شد. امیدواریم که اردبیل در زمره این استان ها باشد.

وی ادامه داد: ما هنوز از بابت حذف گمرک اصلاندوز و بی اعتنایی به مکتوبات مسئولین استانی و طومارهای مردمی به شدت ناراحت هستیم.

امام جمعه اردبیل از بابت پرداخت وجه گندم از دولت محترم تشکر کرد و گفت: امیدواریم وجه جو نیز سریعا پرداخت شود.

حضرت آیت الله عاملی در بخش دیگری از خطبه ها گفت: داعش ابزار کار استکبار جهانی برای مدیریت و تحکم بر منطقه است. آنها تلاش می کنند هم خود را ضد تروریسم نشان دهند و هم داعش را حفظ کنند. و لذا گاهی کارهای خاص در جنگ سوریه و موصل به نفع داعش انجام می دهند. اصرار آنها برای حضور ترکیه در عراق و سوریه نیز در همین راستا است.

وی به طور مبسوط در ردّ اظهارات رئیس جمهور ترکیه که حضور ایران در سوریه را زیر سؤال برده بود، صحبت کرد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر