تازه ترین مطالب


کد مطلب: 13669
تاریخ انتشار: چ, 1395/08/05 - 13:25
سهل انگاری عشایر و زمین گیر شدن در برف/
هنرمند:20خانوار و 1500دام گوسفندی از خطر مرگ نجات یافتند
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل از گیر افتادن 1500 دام گوسفندی و 20 خانوار عشایر در برف خبر داد و گفت: عشایر استان هرچه سریعتر منطقه را ترک و به قشلاقات خود کوچ کنند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، قادر هنرمند به خبر نگار ما گفت: بر اساس مصوبه شورای عشایری استان، تقویم کوچ عشایر الزاماٌ از 10 مهرماه هر سال لغایت 22 مهر بوده که در این رابطه به کلیه عشایری استان قبلا از طریق رسانه های شنیداری و دیداری و سامانه پیامک اطلاع رسانی صورت گرفته است.
مدیر کل امور عشایر استان اردبیل افزود: حدوداً 95 درصد عشایر استان تقویم کوچ را رعایت و کوچ کرده و در قشلاق خود ساکن شده اند ولی متاسفانه 5درصد این جامعه با عدم رعایت تقویم کوچ در اطراف روستاها مانده و یا در مسیر کوچ بوده اند که در اثر بارش سنگین برف و برودت هوا دچار مشکل و خسارت هایی به دام هایشان شده است.
هنرمند تصریح کرد: اداره کل امور عشایر استان با تشکیل 4 ، اکیپ امدادی بطور شبانه روزی حضور داشته و تاکنون نزدیک به 20 خانوار و هزار و 500 دام را از خطر مرگ نجات داده است و دام و خانواده ها را در مکان های مناسب اسکان داده که در این زمینه از مدیریت بحران، حمل و نقل راهداری، هلال احمر،فرمانداران سرعین و اردبیل، دهیاری ها روستای الوچ، گرجان و خشکه رود و اهالی این روستاها قدردانی می شود.
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل تاکیدکرد: به طور جدی و فوری باید عشایر منطقه را ترک و در قشلاق های خود ساکن شوند.
وی در پایان گفت: با رسیدن بموقع اکیپ امداد و تلاش های صورت گرفته فقط حدوداً 10 مورد از دام گوسفندی عشایر تلف شده بود که با نجات 20خانوار عشایر و دام گوسفندی آنها از خسارت حتمی و بیشتر نجات جلوگیری شد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر