تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13660
تاریخ انتشار: د, 1395/08/03 - 14:24
همزمان با سراسر استان انتخابات شورای دانش آموزی دبیرستان پسرانه مدرس اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام،انتخابات شوای دانش آموزی دبیرستان پسرانه مدرس اردبیل همزمان با دیگر استان آغاز شد.
جواد زنجانی فرماندار اردبیل در این مراسم، دانش آموزان را یاران پیرو و واقعی امام راحل دانست و اظهار داشت: در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی دانش آموزان نقش بی بدیل داشتند و شهدای زیادی نیز تقدیم انقلاب و دفاع مقدس شده است.

وی با بیان اینکه اصلاح و تعلیم آینده در دست معلم و دانش آموز بوده ادامه داد: کار شورایی سخت بوده و باید روحیه تسلیم پذیری و قبول ارای جمع را تمرین کرد متاسفانه روحیه جمع گرایی و قبول تصمیمات جمع در کارهای شورایی ضعیف است.

 

 

فرماندار اردبیل با اشاره به سه محور انتخابات دانش آموزی افزود: هر کاندیدی در هر انتخاباتی از شورا تا مجلس باید توان تخصص و مهارت لازم را داشته باشند و پا به عرصه بگذارند در غیر اینصورت وارد عرصه نشود.

زنجانی بر قبول آرای مشارکت کنندگان هر انتخاباتی تاکید کرد و گفت: رای دهندگان افراد توانمند و متخصص را به عرصه خدمت بفرستند.

وی به شیوه غلط کاندیدا شدن اشاره کرد و افزود: در دنیا احزاب، فرهیختگان را معرفی و برای او رای می خواهند اما در جامعه ما همه خود را فرهیخته و کاندیدا معرفی می کنند!.
وی گفت: از بین دو دسته کاندیدهای شهرت طلب و قدرت طلب با خدمت گذار به دومی رای دهید.

فرماندار اردبیل از دانش آموزان خواست: با بینش و آگاهی شورای دانش اموزی را انتخاب کنند و منتخبین حقوق دانش آموزان را از نهادها و ادارات مطالبه کرده و مسئولان باید در این راستا به منتخبین شورای دانش آموزی نیز اختیارات واقعی و عملی واگذار کنند.

جواد زنجانی تصریح کرد:رئیس جمهور بر ارتقای جدی فعالیت های اجتماعی دانش آمزوان در مدارس تاکید دارد.
در این مراسم منتخبین دانش آموزی سالهای قبل گزارشی از عملکرد خود را ارائه کردند.

احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در ادامه این مراسم از ایجاد اقدامات و ظرفیت ها بی نظیر برای فعالیت عرصه اجتماعی دانش اموزان خبر داد و گفت: در گذشته ها چنین اقدام و اختیاری به مدارس و دانش آموزان داده نمی شد و اکنون باید دانش اموزان از این ظرفیت برای خدمت بزرگ به کشور در آینده استفاده کنند.

 

 

 

ناصری وجود بیش از 36هزار شهید دانش آموزکشور و 731 شهید استان اردبیل یادآور شد و گفت: این تعداد شهدای دانش آموز حاکی از حس مسئولیت پذیری و ایثار این قشر است.
ناصری با با گرامی داشت یاد شهدای دانش آموز گفت: در کنار این تعداد دانش آموزان شهید 46 معلم شهید در استان اردبیل وجود دارد که نشان از تعلیم و تعلم درست است.

 

 

 

ناصری به هفته تربیت بدنی و روز سیزده آبان پیش رو اشاره کرد و افزود: دانش آمزوان در کنار تحصیل به ورزش نیز عادت کنند و در مراسمات ملی حضور گسترده داشته باشند.
وی سیزده آبان و روز دانش آموز را حائز اهمیت دانست و بر حضور گسترده دانش آموزان در راهپیمایی سیزده آبان تاکید کرد.
وی در ادامه شهید بالازاده را شهید شاخص دانش آموزی کشوری برشمرد و گفت: شهید بالازاده همانند شهید فهمیده راه جهاد و شهادت را پیمود و بصیرت آنها در آن سنین اعجاب آور است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از بین 27 هزار دانش آموز داوطلب انتخابات شورای دانش اموزی 1800 نفر انتخاب خواهد شد.

 

 

 

 

ناصری از رقبای انتخابات دانش آموزی خواست به نتایج تمکین کرده و در ادامه فعالیت ها مشارکت فعال داشته باشند.
وی در ادامه دموکراسی را حکومت مردم بر مردم دانست و افزود: در کشور ما نیز دموکراسی مردم سالاری دینی حاکم بوده و همه مقامات و مسئولین کشوری مستقیم یا غیر مستقیم با رای مردم انتخاب می شود.

 

 

 

 

 

ناصری در ادمه تصریح کرد: در کارهای گروهی و جمعی خلاء و نقص جدی وجود دارد که باید تقویت شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: شورای دانش آموزی از رای خود حفاظت کرده و قدر آن را بداند و با کسب تجارب در سطوح پایین خود را جهت خدمت در سطوح بالای کشور آماده کنند.

گفتنیست این مراسم همزمان در دیگر مدارس نیز برگزار شد و در مدرسه دبیرستان مدرس اردبیل 27 دانش آموز به عنوان اعضای شورای دانش آموزی این مدرسه منتخب شدند.
 

انتهای پیام/

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر