تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13579
تاریخ انتشار: ش, 1395/07/17 - 15:37
نماینده مردم مشگین در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان اردبیل، از عدم تامین آب شرب 86روستا و عدم پرداخت بیمه خسارت باغداران انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، ولی ملکی نماینده مردم شهرستان مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی، در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان اردبیل اظهار داشت: در سال های گذشته اقدامی صورت نگرفته بود و اگر امسال بر روی اقتصاد مقاومتی حساسیت ایجاد شد بخاطر تاکید چند باره و چندین ساله رهبری بود.

وی درونزا و برونگرایی را شرط تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در صورت عدم توجه به برونگرایی و مبادلات اقتصادی خارجی موفق نخواهیم شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر روابط تیره تار شدن ترکیه و روسها اشاره کرد و افزود: بازار روسیه در دست بازار ما بود ولی اقدامی نشد.

ملکی خطاب به وزیر نیرو اظهار داشت: ترکیه همزمان با کشور ما شروع کرده و اکنون 500 مگاوات برق تولید می کند در حالی که در تولید 5 مگاوات مانده ایم و اکنون ترکیه برنامه بهره برداری از انرژی خورشیدی در کشور را پیاده کرده و اقتصاد مقاومتی به معنی واقعی را رقم زده است.

نماینده مردم شهرستان مشگین در مجلس شورای اسلامی در ادامه اولویت بهره برداری از آب سدها را تامین؛ آب شرب- صنعتی و در مرحله بعد کشاورزی عنوان کرد و گفت: سد سبلان برای ابیاری 15 هزار هکتار ساخته شد اما اکنون سه هزار هکتار را در بر می گیرد.

وی تصریح کرد: بالای 86 روستای مشگین شهر مشکل آب شرب دارند و در حال حاضر اب شرب روستای مشیران با تانکر تامین می شود.

ملکی با اشاره به شرایط فعلی و مشکل اعطای وام به واحدهای تولیدی و همکاری ضعیف بانکها تصریح کرد: با این وضعیت اقتصاد مقاومتی معنی پیدا نمی کند.

وی در پایان با انتقاد از جهادکشاورزی استان اردبیل گفت: پول بیمه خسارت باغداران این شهرستان دو سال است که پرداخت نمی شود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر