تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13577
تاریخ انتشار: ش, 1395/07/17 - 13:57
استاندار اردبیل در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی:
بانک توسعه تعاون از طرح های اقتصاد مقاومتی حمایت نمی کند
استاندار اردبیل مشکل فعلی اقتصاد مقاومتی استان را؛ عدم حمایت بانک توسعه تعاون و عدم قبول وثیقه روستایی از سوی بانک ها عامل عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، مجید خدابخش در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی که با حضور حمید چیتچیان وزیر نیرو و جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی برگزار شد از تهیه برش استانی برنامه های اقتصاد مقاومتی و تنظیه کتابچه در این راستا خبر داد.

استاندار اردبیل اصلی ترین محور اقتصا مقاومتی را حضور همگانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی برشمرد و ادامه داد: در استان اردبیل به یک اجماع حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی رسیده ایم و راه توسعه استانی و کشوری نیز همین است.

مقام عالی اجرایی استان اردبیل به طرح های عمرانی این استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر برای ساخت سد امارت در شیفت شب هم کار عمرانی می شود و تا مهرماه سال آینده تکمیل و بهره برداری خواهد شد.

وی به دریافت مبلغ 350میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان و هزینه گذاری 20 میلیارد تومانی شرکت برق منطقه ای و 40 میلیارد تومانی طرح های خلخال اشاره کرد و افزود: در حال حاضر دو مشکل گریبانگیر بوده که اولی بهانه نبود منابع مالی بانک توسعه تعاون و عدم حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی در استان و دومی عدم قبول وثیقه های روستایی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال از سوی بانک های عامل است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر