تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13576
تاریخ انتشار: ش, 1395/07/17 - 13:10
وزیر نیرو در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل از بر اجتناب از کمی گرایی در برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی تاکید و بر اجرایی شدن طرح ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، حمید چیت چیان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل که با حضور مسئولین، مدیران اجرایی و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد، دوره صفویه و اردبیل را تاثیر گذار عمیق مذهب تشیع عنوان کرد و اظهار داشت: علاقه و عشق مردم استان اردبیل به اهل بیت بر کسی پوشیده نیست و این استان یکی از پایگاه های مهم ولایت بوده و هست.

جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در این جلسه هدف از برگزاری آن را پیگیری موارد مرتبط با اقتصاد مقاومتی دانسته و افزود: برخی موارد مطرح شده خارج از اختیار این جلسه و نیاز به طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور بوده که در آنجا مطرح خواهد شد اما در سفر و جلسه بعدی صرفا مسائل و موارد اقتصاد مقاومتی پیگیری خواهد شد.

وزیر نیرو ادامه داد: از سال 92 مقام معظم رهبری تاکید جدی بر ایجاد اقتصاد مقاومتی داشته اند و هر سال این موضوع با رویکردی جدید بیان شده است.

حمید چیتچیان با اشاره به اینکه نباید برنامه های اقتصاد مقاومتی صرفا به تعداد موارد و وظایف محوله محصور شود تاکید کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت نیرو علاوه بر 17 طرح محوله و وظیفه ابلاغی؛ موارد و اقدامات بزرگتری نیز پیگیری می شود بنابراین دستگاهها و مدیران خود را محصور به برنامه های ابلاغی صرف، نکنند.

جانشین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور بر برگزاری مستمر جلسات اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و با تایید اظهارات نماینده مردم گرمی گفت: این جلسات نباید صرفا جهت تکمیل سقف تعداد جلسات ابلاغی برگزار شود بلکه خروجی و نتیجه عملی آن رصد و مطالبه شده و باید اجرایی شود.

چیتچیان با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی و عضو ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل آن را نسبتا قابل قبول اما نیازمند تمرکز و اقدام عملی دانست.

این نماینده دولت تدبیر و امید استان اردبیل را یک استان گردش محور برشمرد و تصریح کرد: ایجادسامانه ای برای بیان و پیگیری مطالبات و ظرفیت های گردشگری این استان در بخش اقتصاد مقاومتی حائز اهمیت بوده و باید تا به حال در سامانه اقتصاد مقاومتی کشوری جداگانه فضا ایجاد می شد و این موضوع بررسی خواهد شد.

وزیر نیرو با استناد به گزارش جهاد کشاورزی عملکرد آن را قابل تقدیر دانست و گفت: سد خدافرین بزرگترین برنامه توسعه ابیاری اراضی کشوری بوده و این پروژه برای استان اردبیل متحول ساز خواهد بود.

وزیر نیرو با یادآوری اینکه در 50 سال گذشته چنین اقدامات و طرح های بزرگی در منطقه مغان شکل نگرفته است گفت: بیشترین رشد جمعیت از آن شهرستان پارس اباد بوده و نشان از اقتصاد و سرمایه گذاری مطلوب دانست.

گفتنیست وزیر نیرو و هیئت همراه بعد از اتمام جلسه جهت بازدید از کشتارگاه صنعتی اردبیل در جاده مغان - نیروگاه ترکیبی سبلان و زمین گرمایی مشگین شهر بازدید و مصاحبه مطبوعاتی برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر