تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13560
تاریخ انتشار: س, 1395/07/13 - 14:30
جانشن انتظامی استان اردبیل با اشاره به تصادفات شمال استان گفت: این جاده سال 1343 صرفا برای دستیابی به کشت و صنعت مغان ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، سرهنگ رحیم سروری جانشن انتظامی استان اردبیل در همایش طلایه داران ترافیک استان و تجلیل از رانندگان، فرهنگ سازان، و همیاران نمونه در سالن اجتماعات راهنمایی و رانندگی استان اردبیل، یکی از دغدغه های رهبری را تصادفات و فوتی های ناشی از آن برشمرد و اظهار داشت: ایشان کشته شدن حتی یک نفر را در تصادفات غیر قابل قبول دانسته و بر این اساس سیاست و رویکرد ناجا همراه کردن مردم و مشارکت عمومی در برنامه های ترافیکی بمنظور کاهش تصادفات و صدمات است.

جانشین انتظامی استان اردبیل یکی از این اقدامات را مشارکت فرهنگ سازان و همیاران پلیس دانش آموزی برشمرد و خاطر نشان ساخت: فرزندان با استفاده از رابطه عاطفی و صمیمی با والدین خود آنها را از تخلفات احتمالی برحذر کرده و با قوانین رانندگی آشنا می کنند.

سروری نظم و انضباط را اساس یک زندگی موفق و سالم برشمرد و گفت: امام علی (ع) در سفار ش خود بر فرزندش بر نظم در امورات و زندگی تاکید می کند و در تاریخ نیز انسانهای موفق با نظم و انضابط زندگی کرده اند.

جانشین انتظامی استان اردبیل راهور را نماد نظم و انضباط معرفی کرد و اظهار داشت: امروز بستن کمر بند ایمنی به یک فرهنگی عمومی تبدیل شده و بالای 90 درصد مردم رعایت می کند.

سرهنگ سروری بر توانمند سازی و آموزش و مشارکت مردم و  سازمانها در همیاری با پلیس ضروری دانست و افزود: وجود چندین میلیون دانش آموز و دانشجو بهترین ظرفیت برای تقویت فرهنگ ترافیک است.

جانشین انتظامی استان اردبیل در ادامه بر نقش و اهمیت استفاده از ظرفیت رسانه ها در تبلیغ فرهنگ ترافیک تاکید و تصریح کرد: کاش صدا و سیما به اندازه زمان تبلیغ پفک نمکی به تبلیغ فرهنگ ترافیک می پرداخت!.

سرهنگ سروری در ادامه از تجهیز و مانیتورینگ کامل ترافیک بسیاری از استانها خبر داد و تصریح کرد: استان اردبیل از این ظرفیت و امکانات عقب مانده، که نیاز به پیگیری است.

وی راهور تمام کشورهای پیشرفته را تجهیز محور و فرهنگ محور معرفی کرد و گفت: حضور فیزیکی پرسنل و پلیس راهور خیلی وقت هست که منسوخ شده و عقلا با نیروی انسانی زیاد هم نمی شود جاده ها و ترافیک را زیر نظر و کنترل گرفت.

سروری بر حرکت به سمت تجهیز محور، مانیتورینگ و هوشمند شدن کنترل تخلفات و ترافیک تاکید کرد.

جانشین انتظامی استان اردبیل در ادامه به تلفات و تصادفات جاده شمال استان و مغان اشاره کرد و تصریح کرد: جاده فعلی مغان در سال 1343 و صرفاٌ بمنظور تردد ادوات به کشت و صنعت مغان ایجاد شد در حالی که متاسفانه اکنون شاهد تردد خودروهای متعدد و وسایط نقلیه در این جاده هستیم و کما کان همان جاده 52 سال پیش است.

وی در پایان بر نقش ارزنده معلمان در تربیت و آموزش فرهنگ ترافیک تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر