تازه ترین مطالب


کد مطلب: 13559
تاریخ انتشار: س, 1395/07/13 - 13:28
فرماندار اردبیل تصادفات جاده های شمال استان و عابرین پیاده شهری و نرخ فوتی ها را نگران کننده دانست.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، جواد زنجانی فرماندار اردبیل در همایش طلایه داران ترافیک و تجلیل از رانندگان، فرهنگ سازان و همیاران نمونه استان در سالن اجتماعات راهور استان اردبیل اظهار داشت: سنگینی و سختی کار این معاونت را نمی شود نادیده گرفت و در تمام مناسبت ها، ایام و مراسمات نیروی انتظامی و راهور آماده باش بوده و با حد اقل امتیاز و امکانات در حال خدمت است.

فرماندار اردبیل فعالیت راهور را در چند سال اخیر علمی و در حال ارتقاء برشمرد و افزود: زمانی به آسایش و امنیت واقعی خواهیم رسید که با فعالیت های ناجا از جمله راهور مشارکت داشته باشیم.

زنجانی خطاب به مسئولان و فرماندهان ترافیک استان تاکید کرد: از ظرفیت شورای ترافیک استان بهره گرفته و دستگاهها و ادارات را برای کمک و مشارکت به میدان کار بیاورید.

وی پیشنهاد داد: هر تصادفی که منجر به داغدار شدن خانواده ای می شود برای بررسی و پیشگیری بعدی به شورای ترافیک آورده شده و چاره اندیشی شود در عین حال اگر سازمانی و نهادی در انجام وظایف ترافیکی و ابلاغی کوتاهی و قصور داشته باشد هیچ گونه اغماض و اهمال کاری مورد قبول واقع نشده و برخورد شود.

فرماندار اردبیل تصریح کرد: شورای ترافیک در انتظار نظرات کارشناسی شده راهور بوده و شهرداری و شورای شهر اماده مشارکت جدی است.

این مقام اجرایی شهرستان اردبیل با به اشاره به بودجه و اعتبار بخش راهور گفت: راهور نگران هزینه و اعتبارات نباشد و هر طرحی که آماده اجرا بوده معرفی کند.

فرماندار اردبیل نرده کشی بزرگراه ها را ضروری برشمرد و تاکید کرد: برای شهردار و شورای شهر کاری واجبتر از امنیت و آسایش جانی مردم نبوده و این کار نباید به تاخیر بیافتد.

زنجانی از عدم استقبال مردم از پله های نفر رو خبر داد و افزود: پله های پل های هوایی عابرین برقی شود.

وی در ادامه بر فرهنگ سازی قوانین راهنمایی و رانندگی و استفاده از ظرفیت آموزشی مدارس و دانشگاهها تاکید کرد.

فرماندار اردبیل از عدم تجهیز به روز و ضعف امکانات زیر ساختی بخش راهور و پلیس راه انتقاد کرده و اظهار داشت: بحث مانیتورینگ و هوشمند شدن ترافیک در خیلی از استانها به جز اردبیل راه اندازی شده و این در حالیست که سالها از این موضوع بحث شده ولی اقدام عملی صورت نگرفته است.

زنجانی از آمادگی استاندار و معاونت عمران استاندار مبنی بر تامین هزینه و تجهیز هوشمند و مانیتورینگ شدن کنترل ترافیک خبر داد و گفت: در جوامع فعلی کنترل ترافیک پرسنلی و حضور فیزیکی پلیس منسوخ شده و باید به سمت بهره گرفتن از دستگاههای به روز رفت.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر