تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13553
تاریخ انتشار: د, 1395/07/12 - 09:59
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با وزیر خارجه آمریکا چند بار دست خود را برای دست دادن با جان کری دراز کرد که هر بار با بی توجهی وی مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام،انتشار ویدئوی رفتار تحقیرآمیز «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در برابر «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

در این فیلم در حالی که محمود عباس دست خود را برای دست دادن با جان کری دراز کرده بود، کری در اقدامی اهانت آمیز از دست دادن با او پرهیز کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان سه بار دست خود را برای دست دادن با وزیر خارجه آمریکا دراز کرد که هر بار با بی توجهی وی مواجه شد.

بازتاب این ماجرا به شکلی گسترده در رسانه‌ها و مطبوعات عربی ادامه دارد و بسیاری از مردم کشورهای عربی در شبکه‌های اجتماعی حضور محمود عباس را در مراسم تشییع جنازه شیمون پرز جلاد قانا محکوم می‌کنند.

برخی از رسانه‌ها نیز زمان این ویدئو را ۱۹ سپتامبر گذشته و در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در مقر اقامت عباس در نیویورک عنوان کرده‌اند.

به ادعای این رسانه‌ها دست ندادن کری با محمود عباس به این علت بوده که عباس دچار اشتباه پروتکلی شده و دستش را بی‌موقع دراز کرده و هیچ دلیل دیگری وجود نداشته است.

با گذشت دو روز از تشیع جنازه رئیس پیشین رژیم صهیونیستی، حضور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این مراسم و گریه کردن وی برای مرگ پرز همچنان بازتاب‌های گسترده دارد و بسیاری آن را خیانتی بزرگ به فلسطین می‌دانند.

جنبش حماس این مشارکت را به مثابه بی‌حرمتی به خون پاک شهدای فلسطین و یک لکه ننگ بر پیشانی عباس خواند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر