تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13549
تاریخ انتشار: ي, 1395/07/11 - 13:20
مردم مشگین‌شهر همچنان در انتظار شفاف‌سازی؛
1200تُن قیر رایگان شهرداری مشگین کجا رفت؟
طبق اسناد و مدارک ارائه شده در شورای شهر و فرمانداری شهرستان مشگین شهر، قیر رایگان به شهرداری این شهر واگذار شده اما اینکه با این وجود چرا زیر ساخت این شهر درست نشده باید شفاف سازی شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام به نقل از اورامی،در حال حاضر شهرستان مشگین‌شهر به علت جاذبه‌های طبیعی و ظرفیت‌هایی که در این شهرستان وجود دارد به عنوان یکی از شهرستان‌های هدف گردشگری و توریستی قرار گرفته است که براساس اظهارات فرماندار شهرستان هر هفته به تعداد جمعیت این شهرستان مسافر وارد شهرستان شده و از ظرفیت‌های آن به نحو احسن استفاده می‌کند.

 

قطعاً با انتخاب مجموعه گردشگری پل معلق و دهیاری موئیل به عنوان برترین‌های صنعت گردشگری کشور این امار به مراتب بیشتر خواهد شد لذا لازم است زیر ساخت‌های شهرستان نیز همگام با صنعت گردشگری توسعه یابد تا مسافران، این شهرستان را برای اولین و اخرین بار انتخاب نکنند بلکه با تبلیغاتی که مسافران می‌توانند از این شهرستان در شهرستان‌ها و استان‌های دیگر انجام دهند می‌توان چندین برابر مسافران فعلی را در این شهرستان پذیرا بود.

 

شهرستان مشگین‌شهر در بحث سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت گردشگری گام‌های ارزشمندی برداشته است اما متاسفانه در بحث زیر ساخت هنوز با مشکل مواجه هستیم به طوری که وقتی مسافری به این شهرستان سفر می‌کند قبل از بازدید از ظرفیت‌های این شهرستان از زیر ساخت آن گلایه‌مند است که در این خصوص فرماندار شهرستان در اخرین جلسه شورای اداری شهرستان پرده از واقعیت‌هایی برداشت و اعلام کرد که در سال 94 به منظور حمایت از شهرداری مشگین‌شهر و تقویت زیر ساخت محدوده شهری 1200 تن قیر رایگان به شهرداری تخصص یافته اما هنوز مشخص نشده است که این قیر در کجا صرف شده که شهرداری و شورای شهر می‌بایست در این راستا شفاف سازی کنند.

 

به دنبال این خبر رئیس کمسیون عمرانی شورای اسلامی مشگین‌شهر در مصاحبه‌ای که با پایگاه خبری اورامی داشت اظهار کرد که واگذاری 1200 تن قیر رایگاه به شهرداری مشگین‌شهر تهمت بوده و افرادی به دنبال تخریب اعضای شورای شهر هستند.

 

رئیس شورای اسلامی مشگین‌شهر نیز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان با ارائه اسناد و مدارک تاکید کرد که شهرداری در سال 94 قیر رایگان دریافت نکرده بلکه 1147 تن قیر یارانه‌ای دریافت کرده که 45 تن ان در انبار کارخانه شهرداری موجود است و مابقی در محلات مختلف بر زمین ریخته شده است.

 

همچنین در نشست خبری دیگر با رسانه‌های شهرستان فرماندار مشگین‌شهر گفت: بر خلاف دوره‌های گذشته دولت حمایت‌های بی نظیری از شهرداری کرده است و بنده به عنوان نماینده دولت در شهرستان می‌بایست خدمات دولت را پیگیری و شفاف سازی کنم حال طبق اسنادی که در فرمانداری شهرستان موجود است فرزاد قلندری مدیر کل امور شهری و شوراها در مورخه 27خرداد 94 نامه‌ای به معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور ارسال کرده که رونوشت آن جهت پیگیری به شهرداری و فرمانداری مشگین‌شهر نیز ارسال شده است که در متن این نامه حواله و یا سهم شهرداری مشگین‌شهر 6 میلیارد و 471 میلیون ریال ذکر شده است که با این مبلغ می‌توان بالغ بر یک هزار تن قیر خریداری و با استفاده از امکاناتی که در شهرداری مشگین‌شهر موجود است می‌توان 20 هزار تن آسفالت تولید و در معابر این شهرستان استفاده کرد.

 

با توجه به آماری که رئیس شورای اسلامی مشگین‌شهر ارائه شده برای آسفالت خیابان دکتر بهشتی که به طول تقریباً یک کیلومتر آسفالت شده بالغ بر 900 تن آسفالت صرف شده که با این حساب می‌بایست طبق اظهارات فرماندار شهرستان مبنی بر آسفالت 20 هزار تنی می‌توان بیش از 20 کیلومتر از معابر اصلی شهر را آسفالت کرد اما متاسفانه به نظر می‌رسد این امر محقق نشده است.

 

فماندار شهرستان همچنین از واگذاری 350 تن قیر رایگان دیگر به شهرداری خبر داده است که به زودی واگذار می‌شود که با این مقدار قیر می‌توان بالغ بر 7 کیلومتر از معابر اصلی شهر را آسفالت کرد اما در صورتی که این آسفالت در کوچه ها استفاده شود به علت حجم کم آسفالت می‌توان بیش از 10 کیلومتر از کوچه های این شهر را آسفالت کرد.

 

با توجه به اینکه فرماندار شهرستان سند واگذاری قیر رایگان را ارائه کرده و شهرداری نیز با این سند محکوم به دریافت حواله قیر رایگان شده که در این خصوص می‌بایست شهرداری و شورای شهر شفاف سازی کنند و تکلیف 1200 تن قیر رایگان چیست؟ به طوری که با این قیر می‌توان مشکل زیر ساختی مشگین‌شهر را حل کرد.

 

هنوز پاسخی از طرف مجموعه شهرداری و شورای شهر در پاسخ به این سوال که 1200 تن قیر رایگان اهدایی دولت کجاست و کجا رفته مشخص نشده است لذا بهترین روش برای حل این مشکل این است که جلسه‌ای با حضور اعضای شورای شهر، فرماندار شهرستان و اصحاب رسانه شهرستان تشکیل و اسناد و مدارک بررسی و جهت شفاف سازی موضوع اطلاع رسانی شود تا این مشکل و شبهات رفع شود.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر