تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13538
تاریخ انتشار: ش, 1395/07/10 - 10:11
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با تشریح وظایف معاونت فرهنگی، تحقیقات و آموزش ستاد امر معروف و نهی از منکر استان اردبیل خواستار بومی سازی برنامه های ابلاغی از ستاد مرکزی شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با تشریح وظایف معاونت فرهنگی، تحقیقات و آموزش ستاد امر معروف و نهی از منکر استان اردبیل خواستار بومی­سازی برنامه­های ابلاغی از ستاد مرکزی به استان شد.

به گزارش کمیته مطبوعات و اطلاع­رسانی معاونت فرهنگی، تحقیقات و آموزش ستاد امر معروف و نهی از منکر استان اردبیل، ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اردبیل، روز گذشته در اعلام برنامه­ها و فعالیت­های فرهنگی هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل، تصریح کرد: وظیفه معاونت فرهنگی، تحقیقات و آموزش ستاد امر معروف و نهی از منکر استان اردبیل اطلاع­ر­سانی برنامه­های ابلاغی به اعضای معاونت و هماهنگی در خصوص بومی­سازی برنامه­ها و نحوه اجرای این برنامه­ها است.

وی بر برگزاری مداوم جلسات معاونت­ها تاکیدکرد و ادامه داد: برگزاری جلسات مستمر زمینه همفکری و توسعه برنامه­های این ستاد را دربر خواهد داشت و در این صورت موانع و مشکلات فرا رو بررسی شده و در جهت رفع این موانع بیش از پیش تلاش خواهد شد.

دبیر معاونت فرهنگی، تحقیقات و آموزش ستاد امر معروف و نهی از منکر استان اردبیل، با اعلام اینکه امنیت، یکی از نیازهای اساسی افراد و اجتماعات است که از راه امر به معروف و نهی از منکر تأمین می­شود، بیان کرد: جامعه­ای که خود را نسبت به تغییر و تحولات درونی مسئول دانسته، در مقابل ضعف­ها و کاستی­ها از خود عکس­العمل نشان می­دهد و برای آن چاره­جویی می­کند، جامعه­ای پویا و زنده و پرتحرک خواهد بود.

اسحاقی با اشاره به اینکه در جامعه­ای که فریضه الهی اجرا می­شود، ضمن تقویت و نفوذناپذیر کردن بنیه دفاعی جامعه، افراد آن را نیز از گزند دشمن محفوظ و همواره سربلند می­دارد، تصریح کرد: چنین جامعه­ای برای انجام امور فرهنگی و از بین بردن جهل و یا آفت­زدایی و خشکاندن گنداب­های فساد، مردانه به میدان آمده با اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر با قاطعیت از ارزش­های خود پاسداری می کند و به این وسیله، خود را سربلند نگاه می دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از عدم ارائه گزارش عملکرد توسط اعضای معاونت فرهنگی، تحقیقات و آموزش ستاد امر معروف و نهی از منکر استان اردبیل، انتقاد کرد و خواستار ارائه عملکرد شش ماهه دوم سال گذشته و شش ماه اول سالجاری در اسرع وقت شد.

اسحاقی در ادامه از فعالیت بیش از 150 گروه شبیه خوانی در استان خبر داد و گفت: در راستای ساماندهی این گروهها سال گذشته قبل از آغاز مراسم عزاداری ماه محرم با همکاری دستگاههای ذیربط و شواری عالی تعزیه خوانی کارگروهی تشکیل شد و که کارشناسان هنری از نظر هنری و کارشناسان ادبی حوزه هنری استان نیز از نظر محتوایی متن تعزیه­خوانی گروههای شبیه­خوانی را بررسی کردند و در نهایت به 4 گروه مجوز فعاالیت در زمان، تاریخ و مکان مشخص داده شد که این تلاش تاثیر در عدم فعالیتهای گروههای غیرمجاز نداشت چرا که همه گروه­های مجوزدار و غیر مجوزدار به فعالیت خود پرداختند.

در ادامه این جلسه هریک از اعضای این معاونت به ارائه برنامه و پیشنهادات خود در خصوص برنامه دهه امر به معروف و نهی از منکر پرداختند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر