تازه ترین مطالب


کد مطلب: 13525
تاریخ انتشار: پ, 1395/07/08 - 13:34
در شهرستان مشگین شهر؛
سوگواره داستان و شعر برگزار می شود
سوگواره استانی داستان و شعر عاشورایی حدیث عشق به همت سازمان بسیج هنرمندان در مشگین شهر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، عظیم دشتی در جلسه مشترک اعضای شورای مرکزی انجمن ادبیات داستانی وشعر بسیج  استان اظهار داشت: با مشارکت دستگاههای فرهنگی وهنری شهرستان مشگین شهر، چهارمین سوگواره استانی داستان و شعر عاشورایی حدیث عشق در مشگین شهر برگزار می شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان در ادامه اظهار داشت: چهارمین سوگواره استانی داستان و شعر عاشورایی حدیث عشق به منظور تریوج و گسترش آرمان و الگوهای عاشورای در آیینه هنر داستان نویسی و شعر، شناسایی و معرفی گونه های عزاداری حسینی برای مطالعه جامعه شناختی، کشف و رشد استعدادهای جوان در عرصه ادبیات داستانی و شعر عاشورایی در شش موضوع محوری نماد شناسی حجاب و عفاف در محرم حسینی، آیین و مراسم بومی و محلی، ظهر عاشورا و نماز، نقش اردبیل در ترویج  فرهنگ عاشورا، رسالت زن مسلمان در معرفی قیام حسینی، جلوه های تاثیر گذار فرهنگ عاشورایی در ایام محرم و صفر در زندگی روز مره اقشار مختلف جامعه  برگزارمی شود.

دشتی در ادامه گفت: این سوگواره در دو رده سنی زیر 15 سال و بالای 15 سال برگزارمی شود و به نفرات برتر هر دو گروه جوایز ولوح تقدیر از طرف دبیرخانه سوگواره اعطا خواهد شد.

وی در مورد شرایط و مقرارت شرکت در سوگواره افزود: هر شاعر و نویسنده می تواند حداکثر سه اثر به دوزبان فارسی و ترکی ارایه دهد و آثار ارایه شده نباید در جشنواره ها و سوگواره های دیگر شرکت داده شده باشد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان در بخش پایانی سخنان خود گفت: مراسم اختتامیه سوگواره همزمان با اربعیین حسینی  برگزار خواهد شد علاقه مندان به شرکت در سوگواره تا 25 آبانماه فرصت دارند آثار خود را درقالب سی دی به دفاتر کانون بسیج هنرمندان شهرستانهای استان ارایه و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 04533253985 تماس بگیرند

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر