تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13498
تاریخ انتشار: ي, 1395/07/04 - 12:02
سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از آغاز عملیات تعیین عرصه و حریم تپه قلعه بوینی واقع در روستای حسن باروق این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام،منصور عالیقدری گفت:در حال حاضر تعیین عرصه و حریم تپه قلعه بوینی واقع در روستای حسن باروق از توابع شهرستان اردبیل باهدف حفاظت و جلوگیری از تخریب در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تپه تاریخی قلعه بوینی در دامنه شرقی ارتفاعات سبلان، داخل روستای حسن باروق به فاصله پنج کیلومتری شهر اردبیل قرار گرفته است، افزود: این تپه تاریخی در پانزدهم دی ماه 1387 به شماره 24304 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول تپه تاریخی قلعه بوینی را یکی از مهمترین تپه های شهرستان اردبیل عنوان کرد و اظهار داشت: قدمت این محوطه متعلق به عصر مفرغ جدید و آهن یک است و استقرار در درون این محوطه تا دوره هخامنشی و پارتی تداوم داشته است.

به گفته سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان؛ عملیات تعیین عرصه و پیشنهاد حریم تپه فوق به سرپرستی فریبرز طهماسبی یکی از کارشناسان باستان شناسی این اداره کل به منظور مشخص کردن محدوده و گستردگی آثار تاریخی از چهاردهم شهریور ماه سال جاری آغاز شده و پیش بینی می شود تا چهاردهم مهرماه سال جاری ادامه یابد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر