تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13460
تاریخ انتشار: ي, 1395/06/28 - 11:59
سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان اردبیل:
گلزار شهدای بهشت فاطمه اردبیل ثبت ملی شد
سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان اردبیل گفت:گلزار شهدای بهشت فاطمه اردبیل پس از مطرح در جلسه کمیته ثبت و حریم معاونت میراث فرهنگی کشور در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، منصور عالیقدری از ثبت ملی "گلزار شهدای بهشت فاطمه اردبیل" در فهرست آثار ملی کشور خبر داد و گفت: پرونده ثبتی گلزار شهدای بهشت فاطمه اردبیل پس از مطرح در جلسه کمیته ثبت و حریم معاونت میراث فرهنگی کشور در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

وی هدف از ثبت گلزار شهدای بهشت فاطمه اردبیل را حفظ و نگهداری یاد و مرام شهیدان و فرهنگ ایثار و شهادت و بازشناسی رشادت ها و جان فشانی های شهدا در گلزارها به عنوان مکان رویداد عنوان کرد و گفت: ساخت گلزار شهدا و ثبت آن در آثار ملی نشان از تقدیر جامعه از ایثارگران است.
این مقام مسئول ساماندهی، بازسازی و همچنین ثبت گلزار مطهر شهدا در فهرست آثار ملی را کمترین عمل در قبال ایثارگران دانست و افزود: بناهای ساخته شده در گلزار شهداء بهترین محل برای برگزاری مراسم و برنامه های مذهبی و ملی از جمله غباروبی و عطرافشانی و همچنین ادای احترام سیاست مداران میهانان به شمار می رود.

عالیقدری با بیان اینکه آرامستان بهشت فاطمه که پیش از این به نام "باغ دالی" مشهور بوده و در شمال شرقی اردبیل، انتهای خیابان شهید مدنی، میدان امام علی(ع) واقع شده، اظهار داشت: تعداد 308 نفر از شهدای شهر اردبیل و یک شهید گمنام در این آرامستان به خاک سپرده شده است.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر