تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13443
تاریخ انتشار: پ, 1395/06/25 - 09:21
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل:
چهارمین همایش شعر وادب فارسی برگزار می شود
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان گفت: به همت بسیج هنرمندان چهارمین همایش روز شعر وادب فارسی در اردبیل برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، عظیم دشتی صبح امروز در جلسه انجمن های هنری وادبی سازمان بسیج هنرمندان استان  اظهار کرد: چهارمین همایش روز شعر و ادب فارسی و اختتامیه نخستین جشنواره شعر « شهریار استاد سخن »  روز شنبه هفته آینده در اردبیل برگزار می شود.

وی افزود: سازمان بسیج هنرمندان استان شاید اولین سازمان هنری بوده که به این روز اهمیت خاصی داده و برای چهارمین سال متوالی به این مناسبت همایش برگزار می کند.

دشتی گفت: انتظار می رفت که در همایش امسال متولی اصلی فرهنگ و هنر پیشقدم شوند ولی متاسفانه چنین مناسبت هایی برای آنها اهمیت نداشته و از همکاری با این سازمان امتناع کردند.

دشتی یادآور شد:عهدی که با هنرمندان بسته ایم برسر عهد خود هستیم و با همت و پشتکار هنرمندان متعهد استان در تعالی فرهنگ و هنر قصور نخواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان در ادامه گفت: روز شعر و ادب فارسی  یک روز سترگ در تاریخ انقلاب اسلامی بوده که توسط شورایعالی انقلاب فرهنگی در تکریم و تجلیل از مقام شامخ ادبی استاد سید محمد حسین بهجت تبریزی در توقیم رسمی کشور گنجانده شده است.

وی افزود: استاد شهریار با اینکه یک شاعر ترک زبان بوده است ولی خدمات شایانی به شعر و ادبیات فارسی ارائه کرده و با شعرای بزرگ فارس زبان هم چون حافظ و سعدی در یک ردیف قرار گرفته و آثار ادبی فاخر و ارزشمند این شاعر شهره جهانی پیدا کرده است.

دشتی در ادامه افزود: برای نخستین جشنواره استانی شعر شهریار استاد سخن تعدادی 51 اثر از سراسر استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که از این تعداد 5 اثر بعنوان آثار برتر انتخاب شدند.

عظیم دشتی رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل در پایان گفت: برگزیدگان جشنواره در مراسمی که بعنوان پاسداشت روز شعر وادب فارسی برگزار خواهد شد تجلیل خواهند شد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر