تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13416
تاریخ انتشار: پ, 1395/06/18 - 09:57
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: می گویند 3 مورد دیگر از ایرادات و نکاتی که رهبر انقلاب در خصوص قراردادهای جدید نفتی مطرح کرده بودند رفع شده است ولی تا کنون گزارش اصلاحیه این موارد به دست ما نرسیده و هنوز باقی ایرادات و اشکلات به قوت خود باقی است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص آخرین وضعیت قراردادهای جدید نفتی گفت: با توجه به اصلاحات چند باره وزرات نفت در خصوص الگوی قراردادهای جدید نفتی، ایرادات این الگوها هنوز باقی مانده و متاسفانه عزم جدی از سوی دولت برای رفع ایرادات و اشکالات اساسی الگوی قراردادهای جدید نفتی نیست.

 

وی با بیان اینکه 3 مورد دیگر از ایرادات قراردادها طبق آخرین مصوبه دولت مورد اصلاح شده است، بیان داشت: بنابر آخرین مصوبات دولت در خصوص اصلاح الگوی قراردادهای جدید نفتی گفته می شود 3 مورد دیگر از ایرادات و نکاتی که رهبر انقلاب در خصوص قراردادهای جدید نفتی مطرح کرده بودند رفع شده است ولی تا کنون گزارش اصلاحیه این موارد به دست ما نرسیده و هنوز باقی ایرادات و اشکلات به قوت خود باقی است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه با بیان اینکه دولت فرصت سه ساله خود را در خصوص تنظیم الگوی قراردادهای جدید نفتی از دست داده است، عنوان کرد: از ابتدای سال 92 دولت مشغول تنظیم الگوی قراردادهای جدید نفتی شد و بنا بر بی‌تجربگی و عدم دانش لازم فردی که مسئولیت تنظیم قراردادها را بر عهده داشته، الگویی که برای قراردادها تنظیم شد طبق بررسی های هیات وزیران 150 ایراد اساسی در این الگوها وجود داشت و این فاجعه اسف باری برای دولت است.

 

حاجی دلیگانی ادامه داد: بی تجربگی، عدم مهارت و دانش افرادی که الگوی قراردادها را تنظیم کرده اند کشور را سه سال به عقب انداخته و فرصت سوزی کرده اند، به این جهت که این ها دو سال را صرف تنظیم الگوی قراردادهای جدید نفتی کردند و بعد از آن نیز در حال حاضر یک سال است که الگوی تنظیم شده خود را مورد اصلاح و بازبینی قرار داده اند که این به معنای واقعی فرصت سوزی است.

 

وی با بیان اینکه تا زمانی که ایرادات قراردادها رفع نشود، اجازه تصویب آنها را نمی دهیم، اظهار داشت: طبق آخرین بررسی هایی که در خصوص الگوی قراردادهای جدید نفتی داشتیم معلوم شد که هنوز ایرادات اساسی قراردادها مرتع نگردیده و به قوت خود باقی مانده ، تا زمانی هم که این ایرادات رفع نشود اجازه تصویب الگوی قراردادهای جدید نفتی را در مجلس نمی دهیم.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه آماده ایم تا به وزیر نفت و افراد دیگر دولت در خصوص قراردادهای جدید نفتی مناظره کنیم، عنوان کرد: با توجه به اطلاعاتی که در خصوص قراردادهای جدید نفتی در این مدت به دست ما رسیده، میدانیم که این قراردادها بر خلاف منافع ملی کشور است حاضر هستیم با هر شخصی که مدافع قراردادهای IPC است در هر تریبونی مناظره کنیم و اعلام کنیم که این قراردادها به نفع کشور نیست.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 
دیدگاه‌ها

4HbYN6 <a href="http://mmwmuravqjiv.com/">mmwmuravqjiv</a>, [url=http://uwjscrizvgem.com/]uwjscrizvgem[/url], [link=http://qlepqzyihvow.com/]qlepqzyihvow[/link], http://kdrxioqmnlmb.com/
ارسال نظر