تازه ترین مطالب


کد مطلب: 13306
تاریخ انتشار: چ, 1395/06/03 - 13:55
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
موافق منطقه آزاد اردبیل هستم
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت :تامین زیرساخت‌های گردشگری و استفاده از منابع طبیعی در هر منطقه‌ای از اصول کاری است و در شهرستان‌های اردبیل باید این زیرساخت ها تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، هادی قوامی نایب رییس اول کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار چشمه لر افزود:تامین زیرساخت‌های گردشگری و استفاده از منابع طبیعی در هر منطقه‌ای از اصول کاری است و  شهرستان‌های اردبیل  از جمله سرعین باید برخوردار شوند.

قوامی گفت:با توجه به اینکه استان اردبیل و بخصوص سرعین دارای طبیعت بکر و آب هوای مناسبی است و پتانسیل گردشگر پذیری بالایی دارد سعی می شود هم در برنامه ششم و هم در بودجه سنواتی کمک های لازم به این منطقه را انجام دهیم .

وی تصریح کرد:برای من تعجب آور است که بعد از 4  سال که از امدنم به این شهر می گذرد چنین تحولاتی را در سرعین مشاهده می کنم.

نایب رییس اول کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش احداث هتل در سرعین در طی سال های گذشته اظهار کرد: اظهار کرد: لازم است در کنار حفظ حالت طبیعی موجود، به لحاظ زیرساختی فعالیت گسترده ای در این شهرستان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه با منطقه آزاد اردببل با نگاه صادراتی موافقم افزود: با توجه به تولید محصولات کشاورزی و پتانسیل گردشگری در این استان و بدلیل اینکه  اردبیل کارکرد صادراتی دارد ایجاد منطقه آزاد خوب است و حتی می توان تکنولوژی های  پیشرفته را از کشوهایی مثل روسیه به این منطقه منتقل کرد.

 

قوامی با اشاره به آب و هوای منطقه حیران اظهار کرد: با توجه به این شرایط امکان ایجاد نیروگاه بادی برای تامین انرژی مورد نیاز  تله کابین نمین  وجود دارد  که می تواند با کاهش بهای تمام شده  برق مورد نیاز اهالی مجاور را تامین کرد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر