تازه ترین مطالب


کد مطلب: 13269
تاریخ انتشار: ش, 1395/05/30 - 16:32
مشروح نشست خبری مدیرکل ورزش و جوان استان اردبیل/
اردبیل رتبه دوم ورزش همگانی کشوری را کسب کرد/ایجاد کمپ "شعار" است
مدیرکل ورزش و جوان استان اردبیل در نشست خبری با اصحاب رسانه گزارشی از عملکرد و برنامه های آتی این سازمان را ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، ایوب بهتاج در نشست خبری با اصحاب رسانه از تداوم برنامه استعدادیابی در رشته های ورزشی خبر داد و اظهار داشت: برای کسب مدال المپیک باید بین 6 الی 8 سال تمرین کرد و امثال حسین رضازاده از طریق استعدادیابی ها راه به قهرمانی یافته اند.

وی گفت: امکانات و تکنولوژی استعداد یابی با هزینه کرد بالای ده میلیون تومان خریداری و راه آندازی شده و در سال گذشته برای سنین زیر 16 سال این برنامه پیاده شد.

بهتاج افزود: در بازی های آتی آسیاسی اندونزی 3 یا 4 نفر از اردبیل حضور خواهند داشت و خارج از کشتی رشته های دیگری در مسابقات حضور پیدا خواهند کرد.

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان اراده فرد و تلاش های طاقت فرسای وی و مربی را در کسب عنوان های قهرمانی و مدال مهم دانست و افزود: بیشتر قهرمان های ما در گذشته دارای اراده قوی و امید به آینده داشته اند و در موارد زیادی مربی آنها حقوق 8 هزار تومانی دریافت می کرده است!.

وی با انتقاد از عدم حمایت کشتی استان تصریح کرد: متاسفانه نه تنها حمایت و تشویقی در این زمینه دیده نمی شود بلکه تلاش های صورت گرفته زیر سوال رفته و تخریب دنبال می شود.

بهتاج در ادامه با اشاره به معیارهای کمی و غیر اصولی رده بندی استان ها در ورزش گفت: نمی توانیم از حیث کمی با آنها برابری کنیم و برخی معیار ها از جمله بیمه ورزشکاران به تناسب جمعیت کار را با اشکال مواجه کرده که در صورت حل این معیار ها اردبیل همانند قبل رتبه های برتر را بخود اختصاص خواهد داد.

مدیرکل ورزش و جوانان گفت: سال 94 تعداد 45 هزار بیمه شده وجود داشت و تا پایان سال 95 تعداد بیمه شده ها به 60 هزار افزایش خواهد یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان در ادامه و در بخش دیگر سخان خود از کسب رتبه اول جذب سرمایه های بخش خصوصی  بین 33 دستگاه های استان خبر داد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر عملکرد نامناسب و عدم حمایت مقتضی از تیم شهرداری اردبیل و در نهایت واگذاری آن تصریح کرد: تمام وظایف و اختیارات این تیم در محدوده شهرداری بوده و سازمان ورزش و جوانان دخل و تصرفی در برنامه و تصمیمات این تیم طبق قانون ندارد با این حال حمایت های واگذاری زمین برای تمرین و دیگر حمایت ها می شده است.

بهتاج در ادامه با اشاره به راه آندازی سالن ورزشی شهرستان پارس آباد گفت: از سال 82 کلنگ زنی شده بود که با تلاش های انجام شده و تجمیع مصوبات و هزینه استخر مجهز این شهر افتتاح شد.در صورت تامین اعتبار یک طرح عمرانی بیشتر از 8 ماه نمی تواند به تاخیر افتد.

بهتاج کمترین فضای ورزشی را از آن مرکز استان دانست و گفت: دستور تکیمل سالن سرپوشیده اردبیل صادر شده و بعد از 6 سال راکد بودن در سال 96 به اتمام خواهد رسید.

وی در ادامه با اشاره به ورزش همگانی و ترویج این فرهنگ گفت: رتبه اردبیل در ورزش همگانی کشور بعد از تهران و دوم است.

بهتاج در پاسخ به سوالی مبنی بر ایجاد کمپ های ورزشی و فوتبال گفت: زمزمه های ایجاد کمپ در استان شعاری بیش نیست و ایجاد یک کمپ نیاز به 30 میلیارد تومان اعتبار دارد.

این مسئول با اشاره به پلمپ شدن 20 باشگاه بدنسازی متخلف و لغو امتیاز یک مورد خبر داد و گفت: با هماهنگی اماکن و دیگر دستگاه های با باشگاه های متخلف و بی توجه به تذکرات برخورد خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر