تازه ترین مطالب


کد مطلب: 13219
تاریخ انتشار: ش, 1395/05/23 - 21:30
مدیر عامل پل معلق مشگین‌شهر، گفت: تا دو هفته دیگر شاهد بهره‌برداری پل معلق شیشه‌ای در بخشی از این پل خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام به نقل از پایگاه خبری اورامی، حسین عباس‌نیا مدیر عامل مجموعه گردشگری نور سبلان (پل معلق) مشگین‌شهر در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: پل معلق تنها متعلق به مردم مشگین‌شهر نیست بلکه متعلق به کل استان است و از زمان افتتاح این پل در شهرستان مشگین‌شهر رسانه‌ها از جمله اقشاری هستند که بیشترین همکاری را در معرفی آن و سایر جاذبه‌های گردشگری این شهرستان بر عهده داشتند.

 

وی افزود: گردشگری از جمله پایلوت‌هایی است که در آن رقابت جایی ندارد لذا برای توسعه منطقه با سایر مناطق گردشگری شهرستان و استان همکاری صمیمانه داریم تا با همکاری یکدیگر این منطقه را در مسیر توسعه قرار دهیم.

 

وی خاطر نشان کرد: پل معلق مشگین‌شهر از زمان افتتاح تبلیغاتی نداشته است و تنها از طریق رسانه‌های جمعی این پل به کل کشور و جهان معرفی شده است و اکنون هر روز شاهد مسافران خارجی از کشورهای مختلف در این مجموعه گردشگری هستیم لذا اصحاب رسانه از زمان افتتاح حامی این مجموعه گردشگری بوده و هستند.

 

عباس نیا گفت: کشاورزی و گردشگری از جمله طرح‌ها و برنامه‌های این شهرستان و استان در توسعه منطقه است و از آنجایی وضعیت کشاورزی منطقه با وضعیت جوی تغییر می‌یابد نمی‌توان به صورت دقیق بر روی آن سرمایه گذاری کرد اما در بحث گردشگری این شهرستان و استان در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است به طوری که اکنون بالغ بر 80 درصد بار توسعه شهرستان و استان در بحث گردشگری است.

 

وی خاطرنشان‌کرد: محوری‌ترین بخش پل معلق در سال گذشته افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و برای سال جاری و سال‌های آتی نیز برنامه ریزی شده است تا به زودی شاهد تکمیل این مجموعه گردشگری شویم.

 

وی ادامه داد: در ماه جاری قرار بود کلنگ احداث مجموعه آبگرم در این مجموعه بر زمین زده شود اما با توجه به افزایش تعداد آب‌های گرم در این شهرستان در حال بررسی برای راه‌اندازی شهربازی مسقف در این مجموعه هستیم که در سطح استان نظیر نداشته باشد.

 

وی تصریح کرد: برای اجرای این پروژه‌ها از نظر مالی هیچ مشکلی نداریم اما در تلاش برای اجرای پروژه‌ای بهتر در این مجموعه هستیم که در ردیف اولین‌ها قرار گیرد.

 

مدیر عامل پل معلق مشگین‌شهر گفت: تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی زیپ‌لاین در این مجموعه خریداری شده و تا مهرماه آماده بهره برداری می‌شود تا در این مجموعه شاهد تفریح، هیجان و شادی با زیپ لاین باشیم و همزمان با آن رستوران گردان نیز آماده بهره برداری می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به اینکه گردشگری بدون توجه به فرهنگ و آداب و رسوم با اختلال مواجه می‌شود لذا در سال جاری تلاش شده است در کنار این مجموعه برنامه‌های فرهنگی را گسترش داده و این مجموعه را به یک مجموعه فرهنگی و گردشگری تبدیل کنیم لذا در مناسبت‌های مختلف این مجموعه برنامه‌های مختلفی را جهت ایجاد فضای شاد و جذاب در نظر گرفته است.

 

عباس‌نیا گفت: با توجه به اینکه این شهرستان به عنوان تولید کننده فطیر عمده فطر است لذا در سال جاری در تلاش هستیم با اجرای جشنواره فطیر در سطح ملی این شهرستان را به عنوان برند فطیر در کشور معرفی و به ثبت ملی برسانیم.

 

وی همچنین از اجرای مسابقه قوی‌ترین مردان ایران در این مجموعه گردشگری خبر داد و گفت: پل معلق مشگین‌شهر با همکاری فدراسیون پرورش اندام کشور میزبان برگزار کنندگان قوی‌ترین مردان ایران خواهد بود و بخشی از برنامه قوی‌ترین مردان ایران در این مجموعه گردشگری برگزار خواهند کرد.

 

وی تاکید کرد: افتحار این پل معلق متعلق به آذری زبانان کشورمان است چرا که طراحی، اجرا، و مدیریت این مجموعه تمامً به همت اذری زبانان انجام گرفته است و تا دو هفته دیگر شاهد بهره‌برداری پل معلق شیشه‌ای در بخشی از این پل خواهیم بود تا بازدید کنندگان با هیجان بیشتری از این مجموعه بازدید کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته در سال آینده نیز اولین قطار کششی ایران در این شهرستان اجرا می‌شود که تنها نمونه ان در استانبول موجود است.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر