تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13119
تاریخ انتشار: ي, 1395/05/10 - 13:16
وقتی 530 میلیون تومان آبگرم گیوی وارد خزانه می شود!
کلاه گشاد دولت بر سر آبگرم معدنی گیوی
منطقه نمونه گردشگری مجتمع آبگرم گیوی همه ساله برای اجاره افراد به مزایده گذاشته می شود که در سال 95 نیز این مزایده به بخش خصوصی با قیمت 530 میلیون تومان به فروش رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام به نقل از کوثرخبر، منطقه نمونه گردشگری مجتمع آبگرم گیوی همه ساله برای اجاره و همچنین برای خدمات رسانی به گردشگران و مردم منطقه به مزایده گذاشته می شود که در سال جاری این مزایده به بخش خصوصی با قیمت 530 میلیون تومان به فروش رسیده است.

حال در این میان نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که همه ساله این مزایده انجام گرفته و متولی امر (دولت) در قبال آن مبلغ درخواستی و پرداخت توسط بخش خصوصی، چندان خدماتی در راستای رفاه گردشگران و مردم منطقه انجام نمی دهد؛ گرچه این اقدام دولت قانونی بوده و شرایط مزایده نیز در همه آبگرم های منطقه و کشور به همین منوال است.

مبلغ 530 میلیون تومان بخش خصوصی آبگرم گیوی که مستقیماَ وارد خزانه می شود و هیچ دخل و تصرفی هم در آن وجود ندارد، گه گاهی اذهان را متوجه خود می کند که چرا خدمات این مجتمع گردشگری (آبدرمانی) نسبت به مبلغ پرداختی اندک است.

ساختمان فرسوده آبگرم، محیط این مجتمع آبدرمانی و چندین مواردی همچون سرویس های خدماتی و ... گواه اندک خدمات ارائه شده از سوی مسئولین امر در آبگرم گیوی می باشد.

این در حالی است که سالانه بیش از 120 هزار گردشگر و میهمان از داخل و خارج کشور از آبگرم معدنی شهر گیوی بازدید و از آب مفید و درمانی آن بهره مند می شوند.

به گزارش خبرنگار کوثرخبر، با گفتگوی هایی که از مردم و مسئولین انجام دادیم چندان نتیجه موثری در رابطه با این خصوص عایدمان نشد ولی سوالی که بیشتر از سوی مردم مطرح می شود این است که " چرا دولت با حداکثر مبلغ دریافتی خود از مزایده آبگرم گیوی حداقل خدمات خود را در این مجتمع آبدرمانی ارائه می کند؟!"؛ یا به عبارتی این اقدام مصداق کلاه گشادی است که بر سر آبگرم گیوی می رود.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی خطیب جمعه کوثر در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر " چرا دولت با حداکثر مبلغ دریافتی خود از مزایده آبگرم گیوی حداقل خدمات خود را در این مجتمع آبدرمانی ارائه می کند؟ گفت: نیاز است دولت بخشی از 530 میلیون تومان یا مبلغی از دیگر کانال های اعتباری خود را به ساختمان فرسوده آبگرم، محیط و یا استخر و دوش های آن هزینه کند؛ چرا که آبگرم گیوی آبروی منطقه بوده و ضروری است تنها منطقه نمونه آبدرمانی این شهر میزبان خوبی برای مسافران و گردشگران باشد.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی اضافه کرد: در این رابطه بهتر است مسئولین امر بخصوص آب منطقه ای استان نیز اقدامات شایسته ای را در راستای مهیا سازی بهتر ساختمان آبگرم و محیط این مجموعه انجام دهد.

به گزارش کوثرخبر، بر این اساس انتظار می رود هزینه کرد دولت برای مجتمع آبدرمانی گیوی افزایش یابد تا حداقل گردشگران و میهمانان استفاده بهینه ای را از این مجتمع آبدرمانی برده باشند.

 

کلاه گشاد دولت بر سر آبگرم معدنی گیوی/وقتی 530 میلیون تومان آبگرم مستقیماَ وارد خزانه می شود!
کلاه گشاد دولت بر سر آبگرم معدنی گیوی/وقتی 530 میلیون تومان آبگرم مستقیماَ وارد خزانه می شود!
کلاه گشاد دولت بر سر آبگرم معدنی گیوی/وقتی 530 میلیون تومان آبگرم مستقیماَ وارد خزانه می شود!
کلاه گشاد دولت بر سر آبگرم معدنی گیوی/وقتی 530 میلیون تومان آبگرم مستقیماَ وارد خزانه می شود!

 

انتهای پیام/

ارسال نظر