تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 12764
تاریخ انتشار: د, 1395/03/31 - 09:21
این بار با نصب تبلیغاتی در میدان شهدای شهر نمین که مربوط به یک گروه صنعتی بوده و در آن نام «آتاتورک» که شخصیتی اسلام ستیز اجنبی بوده را در مرکز شهر و در مقابل دیدگان همه به معرض نمایش گذاشته اند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام به نقل از شکوه فرهنگ، شهرستان و شهر نمین با آن که وسعت کوچکی داشته اما همیشه با مشکلات بزرگ و مسائل حاشیه ای همراه بوده است.

 

این بار در میدان اصلی شهر نمین که مزین به نام شهدا بوده و تجلی بخش ارزش های انقلابی و اسلامی است شاهد نصب بنری تبلیغاتی با نام شخصی به نام آتاتورک هستیم.

 

آتاتورک یا همان مصطفی کمال پاشا پایه گذار جمهوری ترکیه بوده و برای اینکه بخواهد شکل و محتوای این کشور را همچون اروپا کند، با اسلام ستیزی بر آن شد تا در راستای سلب هویت اسلامی از ترکیه گام بردارد.

 

با این رویکرد سه مسئله اصلی ممنوعیت استفاده از پوشش و حجاب اسلامی برای زنان، لباس و کلاه مخصوص روحانیون برای مردان و تبدیل آن به الگوی پوشاک غربی، تبدیل حروف

 

عربی زبان ترکی، حذف دین اسلام به عنوان دین رسمی از سیاستگذاری ها و متون رسمی کشور، تغییر تعطیلی جمعه به روز یکشنبه و تغییر مبدا تاریخ هجری به میلادی را عملی کرد.

رضا خان میرپنج نیز در اولین سفر خارجی خود عازم ترکیه شد و کشف حجاب را برای ایرانیان سوغات آورد.

 

حال امروزه شاهد هستیم که کسانی که برعیله اسلام و ارزش ها اسلامی شوریده اند، اکنون نام آنها درست در یکی از مهمترین نقطه شهر نمین نصب و برافراشته شده است. در میدانی که مزین به نام شهدا است.

 

حال جای سوال است که مسئولان شهرستانی با چه توجیهی مجوز تأسیس این کارخانه را با این عنوان صادر کرده اند؟! در وهله بعدی جای تامل است که کدام مسئولان نسبت به نصب تبلیغات این گروه صنعتی در سطح شهر اقدام کرده اند؟!

 

اینجا نمین است! به نام سرمایه گذاری ارزش های اسلامی را زیر پا می گذارند! نمینی که در یکی از شهرک های صنعتی آن که در حال حاضر 500 نفر مشغول به کار هستند و در آینده نیز 450 نفر نیز جذب خواهند شد، اما دریغ از اینکه یک نمازخانه در این شهرک صنعتی وجود ندارد!

 

این در حالی است که امام جمعه نمین در یکی از خطبه های نمازجمعه از این روند انتقاد کرده و گفته بود که با اسم اشتغال و سرمایه گذاری دین و ایمان مردم را به یغما می برند.

 

اینجا نمین است! اینجا به اسم سرمایه گذاری و اشتغال، آلایندگی های زیست محیطی را نثار جان مردم می کنند و در مقابل مسئولان ارشد شهرستان از انتشار اخبار مربوط به آلایندگی ها و آلودگی های زیست محیطی کارخانه ها در سایت های خبری انتقاد می کنند و به این معتقدند که جان مردم یک شهر 12 هزار نفری به خاطر آلایندگی ها در خطر باشد، اما سرمایه گذار نباید آزرده خاطر شود، چرا که ممکن است از شهرستان فراری شود!

 

در کدام بند و تبصره قانون جمهوری اسلامی آمده است که باید در قبال اشتغال جوانان، دین و ایمان آنان به تاراج برود؟! در کدام بند قید شده است که باید اسم شخصیت های اسلام ستیز اجنبی برای گروه های صنعتی و کارخانه های تولیدی نامگذاری شود؟!

 

شهرک هایی که در حوزه استحفاظی شهرستان نمین بوده، اما اشتغال و بهرمندی های آن به کام مرکز استان و غیربومی ها هست!

 

نمین تنها از شهرک صنعتی شماره دو 25 درصد، از کارخانه سیمان 55 درصد و از آرتاپلاست نیز 55 درصد سهم اشتغال داشته است.

 

مسئولان شهرستان در این خصوص به چه میزان در قبال مردم پاسخگو هستند؟! منشاءِ بی تفاوتی برخی مسئولان نسبت به ارزش های اسلامی و انقلابی چه می تواند باشد؟!

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر