تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 12676
تاریخ انتشار: د, 1395/03/17 - 16:57
تفاهم نامه همکاری و گسترش روابط گردشگری مابین انجمن علوی های اتریش و اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام،چنگیز دوران رئیس انجمن علوی های اتریش و سید علی اونات عضو هیأت مرکزی این انجمن در دیدار با کریم حاجی زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در مورد علایق مشترک اعتقادی، اقتصادی و گردشگری بحث و تبادل نظر کردند.

چنگیز دوران رئیس انجمن علوی های اتریش، علاقه وافر علوی های اتریش و ترکیه برای زیارت مرقد "حاج ولی بکتاش" پیشوای علوی ها و همچنین زیارت مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی و مرقدشاه اسماعیل خطایی را یادآور شد و خواستار تمهیدات لازم برای برگزاری مراودات دو جانبه فرهنگی و زیارتی از جمله امکان اعزام کاروان های زیارتی برای زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد مقدس، زادگاه حاج ولی بکتاش در نیشابور و مرقد شاه اسماعیل صفوی و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز خواستار امکان حضور ایرانی ها در اماکن زیارتی و گردشگری ترکیه، اتریش و آلمان شد.

کریم حاجی زاده با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری و گسترش روابط فرهنگی مابین انجمن علوی های اتریش و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، افزود: این تفاهم نامه متضمن علاقه صمیمی طرفین برای ارتباطات گسترده فرهنگی بوده و امید است زمینه های لازم برای برگزاری دیدارهای بعدی و انجام پروتکل های مشترک و قرارداد همکاری همه جانبه را برای طرفین در فرصت های آتی فراهم آورد.

گفتنی است در این دیدار طرفین ضمن تأکید بر توسعه روابط گردشگری، اقتصادی و اعتقادی، بر مراودات علمی در مورد تاریخ و اعتقادات مشترک با شرکت دانشگاه های دو کشور تأکید کردند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر