تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 6047
تاریخ انتشار : ي, 1392/08/26 - 11:33
قهرمان ووشوی بانوان جهان؛
دیدار با حضرت آقا وصف نشدنی بود
آذرسلام: مریم هاشمی، قهرمان ووشوی جهان هفته گذشته پس از کسب دومین مدال طلای جهانی، آن را به رهبر انقلاب تقدیم کرد، آن هم در یک دیدار حضوری، دیداری که آن را نمی تواند توصیف کند.

مریم هاشمی، قهرمان ووشوی جهان هفته گذشته پس از کسب دومین مدال طلای جهانی، آن را به رهبر انقلاب تقدیم کرد، آن هم در یک دیدار حضوری، این سومین باری بود که قهرمان ووشوی جهان به دیدار رهبری می رود، دیداری که می گوید برای او همیشه تازگی دارد و آن را نمی تواند توصیف کند. هاشمی در گفت و گو با خبرگزاری بسیج درباره اهدای مدالش به مقام معظم رهبری صحبت کرده است.

*خانم هاشمی از دیدار با رهبر انقلاب و تقدیم مدال طلای جهانی تان به ایشان صحبت می کنید؟

این سومین دیدار من با حضرت آقا بود و خیلی خوشحال بودم که افتخار ملاقات با ولی امر مسلمین جهان نصیبم می شود. اولین بار پس از قهرمانی ام در مسابقات 2011 ووشوی جهان، در سفری که ایشان به کرمانشاه داشتند، مدالم را به ایشان تقدیم کردم. سال گذشته هم همراه با سایر ورزشکاران، این افتخار را دوباره به دست آوردم. هفته گذشته هم بار دیگر مدال طلایی که در مسابقات قهرمانی جهان کسب کردم بهانه ای شد تا دیدار مجددی با حضرت آقا داشته باشم و واقعا لحظه وصف نشدنی بود و هر بار که ایشان را می بینم برایم تازگی دارد و شور و حالی که نمی توانم آن را به زبان بیاورم.

*هدف مریم هاشمی از دیدار با مقام معظم رهبری چیست؟

به هر حال ما باید شعارهایمان را در عمل هم ثابت کنیم، اینکه به عنوان یک قهرمان ورزشی، مدالم را با تمام وجود تقدیم ایشان می کنم، می خواهم به دشمنان این مرز و بوم و ولایت بگویم که که با تمام وجود حامی ولایت هستیم و در این راه کوتاه نمی آئیم.

*نکته جالب اینکه روز 13 آبان که روز مبارزه با استکبار جهانی بود قهرمان شدید و در همان مکان مسابقات مدالتان را به رهبری تقدیم کردید

همزمانی مبارکی بود. پرچم ایران در آن روز در محل مسابقات بالاتر از آمریکا بالا رفت و این مایه مباهات و افتخارم بود و با تقدیم مدالم به ایشان، خواستم در آن روز مشتی بر دهان استکبار بزنم و اعلام کنم که پشتبان رهبرمان هستیم. پس از اینکه سال 2011 برای اولین بار، مدال طلایم را به حضرت آقا تقدیم کردم، مانند خاری بر چشم غربی ها بود که این عصبانیت و حسادتشان را با کشیدن کاریکاتورم نشان دادند که این هم باعث افتخارم بود که توانسته بودم کاری انجام بدهم که این گونه واکنش آنها را برانگیزم.

*مقام معظم رهبری در دیدار با شما چه رهنمودهایی داشتند؟

ایشان خوشحال بودند که بانوان ایرانی با حجاب در مسابقات جهانی افتخار آفرین می شوند و  گفتند: شما با نمایش شخصیت و هویت زن مسلمان ایرانی نشان دادید که در میادین ورزشی نیز یک زن مسلمان می‌تواند با حفظ حجاب و حدود دینی، حضوری مقتدر و عزت آفرین داشته باشد.

*در آن دیدار عنوان کردید که هر مدالی در ادامه در مسابقات بین المللی کسب کنید، به رهبر انقلاب تقدیم می کنید

بله، کسی لایق تر از ایشان نمی بینم و به همین خاطر تصمیم گرفته ام تا مدال هایم را به ایشان تقدیم کنم و این بهانه ای می شود تا دوباره به دیدار حضرت آقا بروم.

 

/انتهای پیام/

ارسال نظر